manutd.com

Christian Eriksen: w przyszłym tygodniu zacznę ponownie chodzić

Jakub Kurek
Zmień rozmiar tekstu:

Christian Eriksen doznał urazu kostki przy okazji starcia w ramach 1/16 Pucharu Anglii przeciwko Reading. Drużyna Erika ten Haga od końca stycznia musi radzić sobie bez Duńczyka i choć czyni to z różnym skutkiem, to wydaje się, że powrót pomocnika jest coraz bliżej. 

Eriksen niemal z marszu stał się kluczową postacią Manchesteru United. Środkowy pomocnik w 31 meczach dwa razy wpisał się na listę strzelców oraz zanotował dziewięć asyst. Jednak jego harmonijny rozwój zahamowała kontuzja, której doznał podczas meczu w Pucharze Anglii.

Duńczyk jest jednak dobrej myśli i w rozmowie dla MUTV opowiedział o tym, jak przebiega jego rehabilitacja. Pomocnik poinformował, że już w przyszłym tygodniu rozpocznie kolejną fazę reedukacji chodu.

– Czuję się dobrze. Chodzenie w specjalnych butach i poruszanie się o kulach jest zawsze nudne, ale porzuciłem już kule i teraz chodzę tylko w bucie. Z kolei w przyszłym tygodniu powinien on zniknąć z mojej nogi, a potem w końcu zacznę uczyć się na nowo chodzić – stwierdził Duńczyk.

– Oczywiście chce grać. Oglądanie z trybun jest bardziej stresujące niż gra, ale zachowałem spokój i miło jest widzieć, jacy moi koledzy są szczęśliwi. Po prostu cieszę, że wygraliśmy ten mecz – dodał.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze