ManUtd.com

David de Gea po zwycięstwie w Carabao Cup: to był perfekcyjny dzień na pobicie rekordu

Paweł Waluś
Zmień rozmiar tekstu:

David de Gea pobił rekord legendarnego Petera Schmeichela w Manchesterze United jeśli chodzi o liczbę czystych kont. Hiszpański bramkarz zrobił to w świetnym momencie, powstrzymując Newcastle United przed strzeleniem gola w finale Carabao Cup.

Od momentu przejścia z Atletico Madryt w 2011 roku, David de Gea zanotował 523 występy w Manchesterze United, dobijając przy tym do 181 czystych kont, stając się tym samym samotnym liderem klasyfikacji najlepszych bramkarzy w historii klubu.

Przypomnijmy, że De Gea znalazł się już także w pierwszej dziesiątce zawodników z największą liczbą występów w historii klubu. W niedzielę wygrał swój drugi Puchar Ligii z klubem. Ma na swoim koncie także triumfy w Premier League, FA Cup, Lidze Europy, a także wiele wyróżnień indywidualnych.

Wypowiadając się w pomeczowym wywiadzie dla Sky Sports, Hiszpan nie krył szczęścia po osiągnięciu rekordu, ale przede wszystkim po tym, jak pomógł zespołowi wznieść pierwsze trofeum od 2017 roku.

– Jestem szczęśliwy. To perfekcyjny moment, aby tego dokonać, finał. Pobicie tego rekordu to coś niesamowitego i jestem z tego naprawdę dumny, ale idziemy dalej i postaramy się zachować więcej czystych kont – zapowiedział De Gea.

32-latek jest ostatnio w naprawdę dobrej dyspozycji. W finale udało mu się powstrzymać próby Allana Saint-Maximina oraz Jeolintona, które mogłyby przywrócić „Sroki” do gry.

– Zaprezentowaliśmy, że jesteśmy dobrym zespołem. Dobrze się spisaliśmy. Zasłużyliśmy na zwycięstwo w tym pucharze, a teraz musimy iść naprzód.

– Pokazaliśmy, że możemy wygrywać trofea, wszyscy wykonali kawał dobrej roboty, łącznie z nowym menedżerem oraz sztabem szkoleniowym. Teraz czeka nas mecz w środę, więc cieszymy się tą chwilą, ale za moment musimy wrócić do rywalizacji – podsumował hiszpański bramkarz.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze