manutd.com

Luke Shaw: wygraliśmy pierwsze trofeum, lecz chcemy więcej

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Lewy obrońca Manchesteru United udzielił wywiadu stacji Sky Sports po ostatnim zwycięstwie jego zespołu w rozgrywkach Carabao Cup. Shaw nie ukrywał, że cieszy go zdobycie trofeum, lecz wraz z kolegami nie zamierzają poprzestać na tym.

Cel zrealizowany

– Dobrze nam z tym. Oczywiście na starcie sezonu celowaliśmy w zdobycie trofeów. Uważam, że dobre jest wywalczenie jednego nieco wcześniej, ledwo po połowie sezonu. Naszym celem pozostaje wygranie kolejnych trofeów, a ostatnie zwycięstwo jest dobrym początkiem. Miejmy nadzieję, że uda nam się ugrać kolejne pod koniec sezonu – mówił Luke Shaw dla Sky Sports.

Nowa era Manchesteru United

– Rozmawialiśmy o tym sporo przed spotkaniem. Rozmyślaliśmy o nowym rozdziale tego klubu – nowy zespół, menedżer, więc był to idealny dzień na rozpoczęcie tego. Wiara i pewność siebie rośnie w tym zespole z każdym dniem. Musimy utrzymać ten kierunek.

Słaby początek sezonu

– Tak, jest to ogromna zmiana. Może coś takiego na samym początku sezonu było nam po prostu potrzebne. Wprowadziliśmy wiele zmian. Wiele jeszcze zależy od menedżera, jak on zareaguje na naszą grę. Oczywiście zmiany oraz jego decyzje skutkowały zmianami w naszej mentalności. Uwielbiamy z nim pracować i wiemy, co mamy robić. Bardzo cieszymy się z tej chwili i wierzymy, że uda nam się to kontynuować.

Wpływ Erika ten Haga

– Pamiętam, jak Bruno [Fernandes] rozmawiał z nim [Erikiem ten Hagiem] przed jednym z wywiadów. On ma swoje zasady oraz obowiązki. W przeszłości może widziałeś zawodników, którzy nie grali, bo spóźnili się na spotkanie. Tak się dzieje, jeśli nie zrobisz tego, co on chce. Jest to ogromna zmiana. Ludzie nie zaczną się od niego odwracać ze względu na takie sprawy.

Zmiany

– Oczywiście czuję różnicę. Miałem w tym klubie zarówno dobre, jak i złe chwile. Wczorajszy mecz był dla mnie szczególnie ważny, ponieważ wcześniej przegraliśmy w finale Ligi Europy. Zagrałem wtedy, a zdecydowały karne. Jednak wczoraj wygraliśmy i miło być zaangażowanym w taki finał.

Dobra forma formacji defensywnej

– Na początku sezonu traciliśmy wiele bramek. W starciu z Brentford straciliśmy aż cztery jeszcze w pierwszej połowie. Nie było to do nas podobne. Po dołączeniu Casemiro wiele się zmieniło, gdyż mamy dodatkową asekurację w tej części boiska. Chcemy czystych kont, ponieważ uwielbiamy je. Nasza defensywa wygląda dobrze i wierzymy, że uda nam się to podtrzymać.

Nowa mentalność

– Nie chcemy wybiegać myślami zbyt do przodu. Wydaje mi się, że w pełni skupiamy się na środowym meczu, gdyż chcemy go wygrać. Właśnie dlatego nie dostaliśmy dzisiaj dnia wolnego, a wczoraj także zbytnio nie świętowaliśmy. Naszym zdaniem było przypilnowanie siebie, aby w dobrym stanie pojawić się na kolejnym treningu. Chcemy pozostać w tych rozgrywkach, a pojedynek z West Hamem nie będzie łatwy.

Kolejne trofea nadejdą

– Dla całej szatni oraz sztabu był to udany wieczór, ponieważ zdobyliśmy nasze pierwsze wspólne trofeum. Posmakowaliśmy w tym i chcemy wygrywać więcej. Właśnie taki mamy cel na resztę sezonu.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze