manutd.com

Sir Alex Ferguson: Marcus Rashford jest fantastyczny, lecz bramki muszą zdobywać także inni członkowie zespołu

Kubelton Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Legendarny Sir Alex Ferguson udzielił wywiadu po wygranym przez Manchester United finale Carabao Cup. Szkot ocenił dotychczasową pracę szkoleniowca pierwszego zespołu Erika ten Haga. Dodatkowo podsumował on ostatnią formę Marcusa Rashforda.

“Czerwone Diabły” pokonały na Wembley Newcastle United 2:0, a bramki zdobyli Casemiro oraz Marcus Rashford. Pierwotnie gol Anglika został przypisany jako trafienie samobójcze rywala, lecz po spotkaniu potwierdzono, że gol trafi jednak na konto wychowanka Manchesteru United.

Jednym z obserwatorów na trybunach był legendarny Sir Alex Ferguson. Szkot po spotkaniu został zaproszony do wspólnego celebrowania pierwszego od 6-lat trofeum w szatni. Udzielił on pomeczowego wywiadu Sky Sports, w którym odpowiedział na pytania związane z Erikiem ten Hagiem oraz Marcusem Rashfordem.

– Manchester United bazuje na sukcesach. Teraz podążają z nim u sterów [Erikiem ten Hagiem] w odpowiednim kierunku. Jego letnie transfery są bardzo dobre i są one ważne. Ma on kontrolę w tym klubie. Dużo to dla niego znaczy, ponieważ przychodzi do klubu, stara się dobrze zacząć i realizuje swoje założenia – mówił Sir Alex Ferguson dla Sky Sports.

– Erikowi pomaga także doświadczenie Steve’a [McClarena], ponieważ spędził tutaj kilka dobrych lat. Uważam, że jest to odpowiedni współpracownik dla niego.

– Moim zdaniem on [Marcus Rashford] nie jest typowym napastnikiem. On głównie operuje na lewej stronie boiska i spisuje się tam fantastycznie. Ma bardzo dobre wykończenie i zawsze uderza celnie, co jest bardzo ważne dla napastnika. Jest aktualnie w świetnej formie.

– Niefortunnie dla nas, to on jest głównym źródłem bramek tego zespołu. Wiem, że możemy to zmienić, lecz radzi sobie dobrze.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze