ManUtd.com

Fabrizio Romano: Marcel Sabitzer chce zostać w Manchesterze United

Kubelton Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Fabrizio Romano donosi, że jeden z wypożyczonych przez Manchester United zawodników, jest zdecydowany na przedłużenie swojej przygody na Old Trafford. Marcel Sabitzer pomimo swojego krótkiego stażu w Anglii czuje się dobrze w zespole Erika ten Haga.

Austriak zabłysnął dzięki swojej uniwersalności i dobrej grze w RB Lipsk. Następnie dołączył on do Bayernu Monachium, który chwile wcześniej został przejęty przez jego byłego trenera Juliana Nagelsmanna.

Niestety dotychczasowa przygoda pomocnika w bawarskim klubie nie była zbytnio udana. Brak regularnej gry oraz formy skutkowały rolą zmiennika, co zmieniło się z zainteresowaniem Manchesteru United.

Sabitzer został trzecim wypożyczonym graczem przez Manchester United w zimowym oknie transferowym i praktycznie od razu został wrzucony do wyjściowej jedenastki. Jego transfer był wymuszony w głównej mierze plagą kontuzji w środkowej strefie boiska.

W wypowiedziach Erik ten Hag wielokrotnie wyróżniał grę zawodnika w defensywie oraz w pressingu. Oprócz tego w większości spotkań pokazywał się on dobrze w kwestiach rozgrywania piłki i stwarzania zagrożenia z odległości. Był on członkiem zespołu, który w ostatnich dniach triumfował w rozgrywkach Pucharu Ligi.

Zdaniem Fabrizio Romano czuje się on na tyle dobrze w Manchesterze, że chętnie pozostałby w zespole Erika ten Haga. Zawodnik dobrze dogaduje się z innymi piłkarzami oraz samym Ten Hagiem.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze