manutd.com

Wywiad z Erikiem ten Hagiem przed starciem z WHU: bez pracy nie ma kołaczy

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Erik ten Hag udzielił kolejnego przedmeczowego wywiadu klubowym mediom. Tym razem szkoleniowiec spotkał się z dziennikarzami ze względu na nadchodzące pucharowe starcie z West Hamem United. Holender podkreślił, że jego zespół bez ciężkiej pracy niczego nie osiągnie.

Gratulacje z okazji zwycięstwa w finale Carabao Cup. Powiedz nam, czy twoi podopieczni będą gotowi na środowe spotkanie?

– To jest nasza praca, ich praca, więc nie możemy pozwolić, aby zbyt się rozleniwili po niedzieli. Ona jest już historią. Są to miłe wspomnienia, lecz jeśli chcesz dobrze się prezentować, to musisz być skupiony na rzeczach, które cię czekają. Musisz skupić się na pracy.

West Ham United pokonał ostatnio Nottingham Forest. Czego się spodziewasz po nich?

– Jest to mocny zespół, który jest bardzo solidny za kadencji obecnego menedżera. On zawsze ma jakiś plan i tego musimy się obawiać. Musimy przejąć inicjatywę w tym spotkaniu i dać z siebie sto procent. Jeśli damy z siebie mniej, to nie będzie wystarczające.

Czy po meczu w Carabao Cup pojawiły się jakieś nowe urazy?

– Oczywiście zawsze są jakieś stłuczenia czy otarcia, bo taka jest już piłka. Jest to sport kontaktowy, lecz twoim zadaniem jest regeneracja po takim starciu.

Casemiro znalazł się w XI FIFA The Best oraz został wybrany zawodnikiem meczu w ostatnio wygranym finale. Co sądzisz o nim?

– Jesteśmy z niego dumni. Wydaje mi się, że pokazał właśnie, jak ważną postacią jest oraz jak wpływa na naszą szatnię – nie tylko na boisku. Jest bardzo ważny dla nas i chyba każdy to wie. Tworzy także atmosferę, która jest niezbędna przy wygrywaniu trofeów. On to wszystko pokazał w niedzielnym meczu. Cieszę się, że mogę z nim pracować. Cieszy nas, że otrzymał tę nagrodę. Raduje mnie to wyróżnienie, ponieważ znalazł się w jedenastce roku. Jest to ogromne i wyjątkowe wyróżnienie.

Stwierdziłeś, że jest on świetnym zawodnikiem, ponieważ jest twardy, pewny siebie oraz ma mentalność zwycięzcy. Czy twoim zdaniem te atrybuty są niezbędne w piłce?

– Jest to część piłki nożnej, więc jeśli chcesz być zawodnikiem, który odnosi sukcesy, to musisz spełniać wymagania, wymagania wysokich standardów oraz mieć ogromne pokłady determinacji. To zawsze wymaga bólu oraz poświęcenia. Bez tego nie uda ci się, ponieważ taka jest piłka. Kiedy zbliżasz się do swoich limitów możliwości, to czujesz ból. Musisz sobie jakoś z tym radzić. Kiedy celebrujesz coś, to zapominasz o niedogodnościach.

Czy twoja ostatnia rozmowa z młodymi zawodnikami po finale Carabao Cup miała uświadomić ich o ciężkiej pracy i poświęceniach, jakich muszą dokonać?

– Po pierwsze, oni także są częścią tego sukcesu, ponieważ zasłużyli sobie na miejsce w kadrze. Była to również wiadomość do nich, że zbierają doświadczenie i tak, jak w poprzednim twoim pytaniu, najważniejsze jest poświęcenie oraz ciężka praca. Kiedy celebrujesz zdobycie trofeum, to zapominasz o wszystkim. Jest to najlepsze uczucie, jakiego przyjdzie im doznać. Muszą oni wypracować ambicje w sprawie walki o każde trofeum. Jeśli chcesz być w zwycięskiej formie, to musisz dużo dać od siebie, musisz dać z siebie wszystko.

Opowiedz nam trochę o twoim liście do fanów.

– Jesteśmy wspólnotą. Oczywiście zawodnicy zawsze są na boisku i są to stałe wiadomości, ponieważ wysyłamy je w każdym spotkaniu. Widzieliśmy, że fani chcieli, aby nasz zespół nie poddawał się, więc dali nam swojej energii. Kiedy masz takie wsparcie, to rośniesz w siły. Musimy to utrzymać i ulepszyć, ponieważ bardzo nam to pomoże w przemianie w lepszy zespół. Pomoże nam to przywrócić Manchester United w odpowiednie miejsce.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze