manutd.com

Erik ten Hag po zwycięstwie w FA Cup: Weghorst był jednym z najlepszych zawodników na boisku

Paweł Waluś
Zmień rozmiar tekstu:

Erik ten Hag entuzjastycznie wypowiadał się na temat występu Wouta Weghorsta. Jego zdaniem był to jeden z najlepszych zawodników w wygranym meczu z West Hamem w FA Cup.

Weghorst poprowadził linię ofensywną „Czerwonych Diabłów”, odgrywając kluczową rolę przy drugiej oraz trzeciej bramce. Holender  występuje w każdym meczu od kiedy został wypożyczony z Burnley w styczniu. Świetnym przykładem jego umiejętności pressingowych było zachowanie przy bramce Freda, kiedy wywalczył piłkę od rywali.

Napastnik był także najbliżej Narefa Aguerda, kiedy ten skierował piłkę do własnej bramki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Szkoleniowiec Manchesteru United postanowił docenić ciężką pracę wykonywaną przez jego gracza.

– Uważam, że był jednym z najlepszych zawodników na boisku. Był zaangażowany przy pierwszej bramce, razem z Harrym Maguire’em – pokreślił Ten Hag.

– Przy golu Garnacho wykonywał pressing. Na pewno przy trzecim golu zmusił rywala do popełnienia błędu, dzięki czemu Fred mógł ustalić wynik spotkania. Uważam, że rozumie jak się dobrze ustawiać bez piłki przy nodze. Wykonuje naprawdę świetną pracę dla zespołu.

Sam Wout nie strzelił gola od stycznia i pierwszego meczu półfinałowego z Nottingham Forest w Carabao Cup. Ten Hag jest jednak przekonany, że i w tym aspekcie 30-latek w końcu odnajdzie swoją formę.

– To nadejdzie. Mam w tym doświadczenie z wieloma piłkarzami. Nawiązuję często do Rashforda z początku sezonu, on również nie strzelał wtedy w każdym meczu – zwrócił uwagę holenderski menedżer.

– Ze swojego doświadczenia wiem jednak, że w końcu zacznie strzelać, kiedy tylko odpowiednio się zadomowi. Oczywiście rozegrał u nas już sporo meczów w krótkim okresie. Kiedy będzie z nami dłużej, wbije się w rutynę i po strzelonym golu nadejdą kolejne.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze