manutd.com

„Daily Mail”: jakie premie czekają zawodników Man Utd po wygraniu danych rozgrywek?

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Dziennikarze Craig Hope oraz Chris Wheeler z brytyjskiego dziennika „Daily Mail” ujawnili, jakie premier czekają zawodników Manchesteru United po wygraniu konkretnych rozgrywek. Każdy zawodnik miał otrzymać już po 65 tys. funtów za zwycięstwo w Carabao Cup.

W ostatnią niedzielę podopieczni Erika ten Haga świętowali zwycięstwo w ramach rozgrywek Pucharu Ligi. W wielkim finale udało im się pokonać Newcastle United 2:0, co przyniosło im pierwsze trofeum od sześciu lat. Według „Daily Mail” każdy z graczy miał otrzymać od klubu 65 tys. funtów premii za wygranie wspomnianych rozgrywek.

Oprócz tego po meczu z West Hamem United „Czerwone Diabły” awansowały do ćwierćfinału FA Cup, gdzie zmierzą się z Fulham. Jedynym potencjalnym zagrożeniem w tych rozgrywkach jest już tylko Manchester City, który zagra z Burnley. W przypadku wygrania tych rozgrywek każdy z zawodników otrzyma 85 tys. funtów premii.

Sytuacja finansowo wygląda o wiele lepiej w lidze, gdzie za wygranie Premier League zawodnicy mają otrzymać 250 tys. funtów w premii. Jednakże jest to chyba najmniej realny scenariusz, patrząc na straty punktowe względem drugiego Manchesteru City oraz pierwszego Arsenalu. Nie oznacza to, że nie dostaną oni bonusów za zajęcie miejsca w top cztery. Za kwalifikację do Ligi Mistrzów poprzez ligę mają oni otrzymać znaczną część wspomnianych 250 tys. funtów.

W przypadku wygrania wszystkich czterech rozgrywek (Carabao Cup, Liga Europy, Premier League oraz FA Cup) mogą otrzymać nawet do 485 tys. funtów w ramach bonusów.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze