manutd.com

Marcus Rashford piłkarzem lutego w Manchesterze United

Łukasz Pośpiech
Zmień rozmiar tekstu:

5 minut Marcusa Rashforda trwa już trzeci miesiąc i cały piłkarski świat docenia formę Anglika, który w 2023 roku jest najskuteczniejszym piłkarzem najlepszych lig Europy. Manchester United wielokrotnie korzystał w lutym z jego klinicznego wykończenia i nikogo nie powinno dziwić, że 25-latek ponownie został najlepszym piłkarzem miesiąca “Czerwonych Diabłów”. Jest to jego trzecie tego typu wyróżnienie z rzędu.

Luty był w wykonaniu piłkarzy Erika ten Haga bardzo owocny, gdyż to właśnie w tym miesiącu udało się wyeliminować z Ligi Europy lidera La Liga – FC Barcelonę, a także przełamać niemal 6-letnią posuchę jeśli chodzi o trofea przywożone na Old Trafford. W ligowych starciach nie było gorzej, gdyż “Czerwone Diabły” zdobyły w tym miesiącu 10 punktów na 12 możliwych, korzystając na potknięciach Arsenalu i Manchesteru City.

W tym najkrótszym miesiącu roku Rashford wpisał się na listy strzelców 7-krotnie we wszystkich rozgrywkach, zgarniając przy okazji 3 nagrody dla najlepszego piłkarza meczu. Miało to miejsce w wyjazdowym starciu na Camp Nou, wyjazdowym zwycięstwie w derbach z Leeds, a także na Old Trafford, gdy dwukrotnie pokonał golkipera Leicester City. 25-latek zamknął też wynik w finale Carabao Cup rozgrywanym na Wembley.

Po głosowaniu kibiców Manchesteru United Rashford wygrał nagrodę, nieznacznie wyprzedzając Casemiro, na którego głos oddało 42% fanów. Na trzecim miejscu uplasował się Fred z 12% głosów.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze