Marca

Media: Barcelona z zakazem transferowym. Czy Frenkie de Jong w końcu dołączy do Man Utd?

, , Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Dzienniki „Daily Mail” i „The Mirror” poinformowały, że Barcelona ma otrzymać zakaz transferowy w letnim oknie, a jedynym sposobem na uniknięcie tego, jest sprzedaż zawodników. Tymczasem inne portale brytyjskie donoszą o dalszym zainteresowaniu Manchesteru United Frenkiem de Jongiem.

W piątek z rana „The Mirror” poinformowało o banie transferowym hiszpańskiego klubu w letnim oknie. Problemy finansowe oraz kombinowanie w celu uniknięcia kar są synonimami „Dumy Katalonii” w ostatnich kilkunastu miesiącach. Jednakże tym razem drużynie z Barcelony nie udało się skutecznie z tym poradzić, co ma skutkować banem transferowym latem. Jedyną opcją na ściągnięcie blokady transferowej ma być sprzedaż zawodników o łącznej wartości 178 mln funtów.

Natomiast portal „Daily Mail” opublikował wywiad z prezydentem La Ligi Javierem Tebasem, który wprost stwierdził, że Barcelona nie będzie miała możliwości, aby wzmocnić się latem. Działacz uargumentował decyzję nieprzestrzeganiem limitów płacowych przez klub oraz dodał, że ponownie „Dumie Katalonii” nie uda się ominąć zasad poprzez sprzedaż praw telewizyjnych. Oszacował on, że Barcelona aktualnie jest na minusie względem zasad na około 200 mln euro.

Tymczasem brytyjskie media w ostatnich tygodniach informowały o dalszym zainteresowaniu Manchesteru United Frenkiem de Jongiem pomimo fiaska negocjacji latem 2022 roku. Informacje dzisiaj z rana potwierdził dziennikarz talkSPORT Alex Crook. Wielkim zwolennikiem talentu zawodnika ma być sam Erik ten Hag, gdyż miał już okazję współpracować z pomocnikiem w Ajaxie.

Tak, jak wspomniano, rozmowy z Holendrem przeciągały się przez całe okno transferowe i nie skończyły się pomyślnie dla klubu. Wpierw wysokie żądania „Dumy Katalonii”, nieudane próby hiszpańskiego klubu w sprawie zmuszenia swojego podopiecznego do transferu, problemy z budżetem płacowym Barcelony oraz brak konkretnej decyzji u De Jonga w sprawie swojej przyszłości. Tak w skrócie można opisać całą operę mydlaną, która odgrywana była ubiegłego lata.

Ostatecznie zawodnik pozostał w Hiszpanii i ze swoim zespołem pewnie idzie po mistrzostwo w tegorocznej edycji La Ligi. Jednakże problemem na pewno będzie forma tego zespołu w europejskich pucharach, które nie idą po myśli obecnego szkoleniowca Xaviego.

Partnerka De Jonga po nieudanym transferze zawodnika wbijała szpileczki w niedoszły klub jej partnera. Ostatecznie do weryfikacji żartów doszło przy okazji starcia obu ekip w Lidze Europy, kiedy to po zaciekłej walce podopiecznie Erika ten Haga awansowali dalej.

Latem ponownie na pewno dojdzie do weryfikacji sytuacji kadrowej Barcelony, co może być dobrą okazją dla wielu topowych zespołów. Jeśli chodzi tylko o Frenkiego de Jonga, to zawodnik ma powody, aby zostać oraz takie, które mogą zdecydować o jego odejściu. Pytanie do czytelników, czy po tym sezonie widzielibyście transfer Holendra na Old Trafford?

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze