manutd.com

Bruno Fernandes po porażce z Liverpoolem: nie byliśmy w stanie zagrać zgodnie z naszymi standardami

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Bruno Fernandes postanowił udzielić wywiadu mediom po przegranym 0:7 derbowym starciu z Liverpoolem. Portugalczyk nie ukrywał, że jego drużyna zagrała beznadziejnie tego dnia i nie była w stanie nawiązać do formy z ostatnich tygodni.

Manchester United dzięki dobrym występom w ostatnich tygodniach stawiany był w roli faworyta, co jak się okazało, było dalekie od rzeczywistości. Gracze „The Reds” nie tylko pokonali swoich rywali, lecz wręcz zmiażdżyli ich na własny boisku, wygrywając aż 7:0.

Cały zespół Manchesteru United zawiódł tego dnia. Jednym z zawodników, którzy zdecydowali się na rozmowę z mediami po tej historycznej porażce, był kapitan drużyny Bruno Fernandes.

– Oczywiście, jest to bardzo frustrujące, jesteśmy zawiedzeni oraz załamani, ponieważ jest to tragiczny wynik. Przyjechaliśmy tutaj z w ogóle innym nastawieniem. Uważam, że pierwsza połowa była udana dla nas, mieliśmy wiele okazji, kontrolowaliśmy grę, a nasi rywale nie byli w stanie stworzyć sobie okazji.

– W drugiej połowie nie byliśmy w stanie zagrać na naszym poziomie. Zostawialiśmy im zbyt wiele wolnych przestrzeni, czasu oraz okazji do kontr. Wiedzieliśmy, że oni są w stanie wykorzystać te czynniki. Nie nawiązaliśmy do naszych standardów. Wiemy, że powinniśmy zagrać o wiele lepiej. Powinniśmy pokazać więcej jakości. Teraz nadszedł czas, aby skupić się na kolejnym spotkaniu i odrobić dzisiejszą stratę punktową.

– Nie możemy się załamać kompletnie, gdyż w czwartek gramy kolejne spotkanie. Kolejne mecze nadchodzą. W przeszłości także mieliśmy gorsze chwile, lecz wracaliśmy. Teraz musimy zrobić podobnie. Właśnie o to chodzi w Manchesterze United. Kiedy upadasz, to musisz się podnieść. Wiemy, że potrafimy dobrze zagrać. Wiemy, że dzisiaj tego nie pokazaliśmy, nie zagraliśmy na naszym poziomie.

– Wiemy, że ten zespół jest bardzo dobry i ma mocne atuty, lecz nie o to dzisiaj chodziło. Wierzę, że ten zespół jest w stanie osiągnąć coś. Doceniamy wsparcie kibiców oraz ich wiarę pod koniec meczu, szczególnie w takim spotkaniu, kiedy przegrywasz z odwiecznym rywalem.

– Nadal jesteśmy w Lidze Europy, w FA Cup oraz wygraliśmy w Carabao Cup. Musimy jak najszybciej wrócić na odpowiednie tory.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze