manutd.com

BBC: Manchester United zaprosił inwestorów oraz potencjalnych kupców na Old Trafford

Kubelton Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

BBC w czwartek (9 marca) poinformowało o zaproszeniach Manchesteru United, które miały trafić do inwestorów oraz potencjalnych kupców klubu. W ciągu następnych kilkunastu dni zorganizowane mają zostać specjalne prezentacje na Old Trafford zachęcające do inwestycji/kupna klubu.

Tzw. “proces poszukiwania alternatyw strategicznych” powoli dobiega końca, gdyż znamy już potencjalnych kupców lub inwestorów w sprawie Manchesteru United. Jak się okazuje, władze klubu zorganizują specjalne prezentacje na Old Trafford, aby przekonać zainteresowane nim osoby do sięgnięcia po portfel, a raczej rachunek bankowy.

BBC ujawniło, że “Czerwone Diabły” rozesłały po zainteresowanych osobach oraz spółkach zaproszenia na prezentacje, które będą odbywać się na Old Trafford przez następne dwa tygodnie. Wśród zaproszonych są Sir Jim Ratcliffe oraz Szejk Jassim bim Hamad Al Thani.

Wymienieni panowie otrzymali zaproszenia ze względu na to, że to właśnie ich koncepcje na klub mają największe szanse na urzeczywistnienie. Obóz Ratcliffe’a ma zawitać na Old Trafford w przyszłym tygodniu, lecz nie potwierdzono, czy angielski miliarder osobiście pojawi się na prezentacji. Tymczasem obóz katarskiego szejka pojawi się w Teatrze Marzeń tydzień później.

Na chwilę obecną nie ujawniono, czy inny podmiot złożył ofertę kupna klubu. Zainteresowanie jak na razie wyraziło jeszcze Elliott Group, które chętnie weszłoby w spółkę z zewnętrznym kupcem lub samymi Glazerami, gdyby ci zdecydowali się na pozostanie u sterów.

Pierwotny termin składania ofert wstępnych już minął, lecz nadal można je składać. Powodem tego jest fakt, że pierwotnie zakładano sprzedaż akcji klubu do końca marca, co teraz jest bardzo mało prawdopodobne. Dodatkowo nadal nie wiadomo, jaką decyzję ostatecznie podejmie obóz Glazerów.

Podczas prezentacji zostaną przedstawione analizy oraz szacunki, w jaki sposób klub może zarabiać w przyszłości. Oprócz tego analitycy mają udostępnić na spotkaniu informacje w sprawie kontraktów zawodników oraz umów sponsorskich, do których dotychczas zainteresowani nie mieli dostępu.

Pod koniec etapu prezentacji Raine Group, któremu powierzono “proces poszukiwania alternatyw strategicznych” ma poprosić zainteresowanych o złożenie oferty oficjalnej oraz wiążącej. Mogą się one różnić od wstępnych ofert ze względu na ujawnione dane.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze