Getty Images

Media: Manchester United i Liverpool powalczą o Masona Mounta?

, , Mikołaj Podbereski
Zmień rozmiar tekstu:

„Czerwone Diabły” są potencjalnym kandydatem na nowego pracodawcę dla Masona Mounta, środkowego pomocnika na co dzień przywdziewającego trykot londyńskiej Chelsea.

W ostatnim czasie Mason Mount, środkowy pomocnik Chelsea, był przymierzany do odejścia z niebieskiej części Londynu. Według amerykańskiego reportera Bena Jacobsa, o podpis młodego Anglika zaciekle walczą dwa czołowe zespoły w Premier League: Manchester United oraz Liverpool. Zdaniem „Daily Mirror” to zespół Jurgena Kloppa jest bardziej zdeterminowany do tego, aby pozyskać na Anfield 24-letniego reprezentanta „Synów Albionu”.

Brytyjski dziennik „The Telegraph” wskazał, że zespół z Old Trafford jest zainteresowany sprowadzeniem do siebie Masona Mounta i monitoruje jego sytuację na rynku transferowym. Warto przy tym dodać, że jego kontrakt wygasa wraz z końcem przyszłego sezonu. W bieżącej kampanii Anglik nie prezentuje wybitnej formy, notując zaledwie 3 bramki i 6 asyst w 32 spotkaniach w barwach „The Blues”. Dodatkowo został napomniany przez sędziów aż 7 żółtymi kartkami. Pomimo słabej dyspozycji, reprezentant „Synów Albionu”  mógłby być dobrą opcją zarówno dla Man Utd jak i Liverpoolu.

Obecny sezon jest rozczarowujący dla kibiców i bardzo trudny dla zawodników Chelsea pod wodzą Grahama Pottera, który w tym sezonie na wzmocnienia przeznaczyła już ponad 600 milionów euro, a zajmuje dopiero 10 miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej na wyspach z dorobkiem zaledwie 34 punktów w 25 spotkaniach. Dla Masona Mounta opuszczenie szeregów „The Blues” i spróbowanie swoich sił w innym miejscu może okazać się „strzałem w dziesiątkę”.

„Czerwone Diabły” mogłyby sprowadzić reprezentanta Anglii w zastępstwie za kontuzjowanego Christiana Eriksena, który wróci do składu prawdopodobnie dopiero pod koniec kwietnia. Natomiast dla Liverpoolu, fatalnie prezentującego się w pierwszej części obecnego sezonu mógłby okazać się dobrym wzmocnieniem w środku pola. Aktualnie zawodnik londyńskiego klubu leczy problemy z podbrzuszem, których nabawił się w rozegranym meczu z Tottenhamem, wygranym przez Koguty 2:0, co sprawa, że Anglik  w tym momencie nie jest do dyspozycji szkoleniowca ekipy ze Stamford Bridge.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze