Getty Images

„The Mirror”: Manchester United obserwuje „nowego Luisa Suareza”

Paweł Waluś
Zmień rozmiar tekstu:

Vitor Roque to 18-letni napastnik, który gra dla brazylijskiego Athletico Paranense. Coraz więcej doniesień łączy go z przenosinami do Europy, po jego występach w Mistrzostwach U-20 Ameryki Południowej.

Młody gracz miał być już obserwowany przez Manchester United, jak i Arsenal. Sam jednak przyznał, że jego marzeniem są występy w Barcelonie.

Roque przyciągnął zainteresowanie klubów z Europy swoimi występami w Athletico Paranense w Brazylii. Grał już w wielkich turniejach, takich jak chociażby Copa Libertadores. Reprezentował także Brazylię na szczeblu U-20.

Jego styl gry spowodował, że nazywa się go „następnym Luisem Suarezem”. 28 lutego zawodnik skończył 18 lat, może więc przenieść się do Europy. Na najlepszej pozycji znajduje się Barcelona, która negocjowała już z Luizem Felipe Scolarim, obecnie prowadzącym Athletico Paranense, a także z prezesem Alexandre Mattosem.

Roque otwarcie wypowiedział się o swojej chęci dołączenia do Barcelony. Sam siebie uważa za wystarczająco dobrego, aby w dłuższej perspektywie czasu zostać następcą Roberta Lewandowskiego.

– Pracuję, aby to osiągnąć. Rozgrywki, w których brałem udział w zeszłym roku, Libertadores, Brasileirao, pomagają mi w przygotowaniu się do gry w Europie – zapewnił młody napastnik w rozmowie ze Sportem.

– Cieszę się, że ukończyłem już 18 lat, dzięki czemu mogę grać zagranicą. Moim celem obecnie jest praca z pokorą, ponieważ dzięki wierze w Boga wszystko ułoży się dobrze. Staram się pozostać skupiony na codziennej pracy, aby dać z siebie wszystko dla Athletico. Jestem przekonany, że transfer do Europy będzie konsekwencją dobrych występów tutaj.

– To nie tylko moje marzenie, ale też każdego piłkarza. Jeśli skończę trafiając do Barcelony, to ja i moja rodzina bardzo się ucieszymy. Dlatego też muszę kontynuować ciężką pracę i mieć nadzieję, że wszystko ułoży się dla mnie odpowiednio.

Roque ma być wielkim fanem Roberta Lewandowskiego, a historia Barcelony budzi jego entuzjazm. Zwłaszcza chęć stawiania na młodych zawodników, ponieważ Gavi i Pedri stali się obecnie podstawą linii pomocy Xaviego.

18-letni napastnik strzelił siedem bramek oraz dodał do tego trzy asysty w 37 występach dla Athletico Paranense. Jednak to w Mistrzostwach Ameryki Południowej U-20 pokazał się z najlepszej strony. Był najlepszym strzelcem tej imprezy, a Brazylia wygrała całe rozgrywki.

Roque zdobył sześć goli w dziewięciu występach dla Brazylii. Tyle samo co jego kolega Andrey Santos, który w styczniu dołączył do Chelsea. 18-latek został kupiony z Vasco Da Gama za 16 milionów funtów, jednak nie otrzymał jak na razie pozwolenia na pracę.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze