manutd.com

Sytuacja kadrowa przed starciem z Southampton

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Po udanym występie w rozgrywkach europejskich podopieczni Erika ten Haga następny bój stoczą z Southampton. Szkoleniowiec „Czerwonych Diabłów” ujawnił, że Anthony Martial oraz Christian Eriksen robią postępy w sprawie powrotu do zdrowia.

Następne ligowe spotkanie odbędzie się już w najbliższą niedzielę o godzinie 15:00 i zostanie rozegrane na Old Trafford. Rywalem Manchesteru United tego dnia będzie zespół Southampton, który zajmuje na chwilę obecną 19. miejsce w tabeli ligowej i dzielnie walczy o utrzymanie.

Do treningów z zespołem w ostatnich dniach powrócił Anthony Martial. Erik ten Hag nie wykluczył występu gracza w meczu z Realem Betis, lecz ostatecznie nie znalazł się on w kadrze. Po raz ostatni Francuz w pierwszym zespole pojawił się w rewanżowym meczu z Nottingham Forest w Carabao Cup. Gracz pauzował ze względu na uraz biodra.

Tymczasem postępy również robić ma Christian Eriksen, którego brak jest widoczny w kadrze „Czerwonych Diabłów”. Doświadczony pomocnik doznał poważnego urazu stawu skokowego w meczu z Reading i według pierwotnych prognoz najwcześniej wróci w połowie kwietnia.

– Tak, cały czas mamy plan, który go uwzględnia, lecz nie zawsze uda się go zrealizować. Jest na [Martial] dobrej drodze do powrotu do zdrowia. Wrócił do treningów, lecz my musimy być ostrożni w jego sprawie.

– Uważam, że Eriksen zagra jeszcze w tym sezonie. Nie możemy teraz stwierdzić, czy nasze prognozy były trafne. Moim zdaniem jego proces rehabilitacji przebiega dobrze. Chodzi o plan, więc musimy go bacznie obserwować. Na pewno nie zagra przed przerwą reprezentacyjną.

– Tak, jest częścią głównej grupy treningowej. Oczywiście ma on aktualnie inny ważny cel. Jego zadaniem jest jak najprędzej wrócić do zdrowia oraz składu, ponieważ koledzy go potrzebują.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze