manutd.com

TEAMTalk: Manchester United gotów sprzedać Harry’ego Maguire’a

Patryk Tabak Patryk Tabak
Zmień rozmiar tekstu:

Newcastle i West Ham są najpoważniejszymi kandydatami do sprowadzenia Harry’ego Maguire’a – donosi TEAMTalk. Manchester United ma być zdecydowany na sprzedaż Anglika, choć Erik ten Hag ma wątpliwości co do sposobu przeprowadzenia tego transferu.

Odkąd Erik ten Hag został menedżerem Manchesteru United, Harry Maguire stracił miejsce w podstawowym składzie. Holenderski menedżer preferuje parę Raphael VaraneLisandro Martinez, a nawet gdy Argentyńczyk odpoczywał po mistrzostwach świata, na środku obrony występował nominalny lewy obrońca – Luke Shaw. Maguire nadal pozostaje przy tym postacią kluczową dla selekcjonera reprezentacji Anglii – Garetha Southgate’a, choć jego kariera klubowa utknęła w martwym punkcie.

Biorąc powyższe pod uwagę, transfer w letnim okienku transferowym wydaje się posunięciem korzystnym zarówno dla Manchesteru United, jak i samego zawodnika. Manchester Evening News już wcześniej informował, że “Czerwone Diabły” są gotowe sprzedać 30-latka i chcą odzyskać tylko połowę z 80 milionów funtów, które w 2019 roku zapłacili Leicester. The Sun poinformował nawet, że chętne na taki ruch byłoby PSG, z którym po sezonie może pożegnać się Sergio Ramos.

Informację o wystawieniu Maguire’a na sprzedaż w rozmowie z TEAMTalk potwierdził Graeme Bailey – dziennikarz specjalizujący się w tematyce transferów. Najpoważniejszymi kandydatami do sprowadzenia Anglika mają być Newcastle i West HamBailey podkreślił jednak, że transfer do któregoś z tych dwóch klubów mógłby wiązać się z formą transferu. 30-latek miałby być bowiem wypożyczony, a w kontrakcie miałaby zostać umieszczona opcja lub obowiązek wykupu.

Powodem jest oczywiście wysoka pensja Harry’ego Maguire’a. Anglik w Manchesterze United inkasuje 200 tysięcy funtów tygodniowo. Wypożyczenie z pewną perspektywą transferu pozwoliłoby zdjąć 30-latka z listy płac, jednak odroczyłoby opłatę za transfer, którą “Czerwone Diabły” miałyby otrzymać do końca okresu wypożyczenia. Do takiej transakcji wątpliwości ma z kolei Erik ten Hag, który latem będzie chciał przeznaczyć spore środki na transfer między innymi środkowego napastnika.

Harry Maguire został poinformowany tego lata, że może opuścić Manchester United – mówi Bailey. – To duża sprawa, nie zapominajmy, że on wciąż jest kapitanem zespołu. Uważa się, że Erik ten Hag nie ma problemu z Maguirem jako piłkarzem czy jako człowiekiem, jednak figuruje on dość wysoko na klubowej liście płac.

– To jest tylko jedna kwestia związana z Anglikiem. Jedną rzeczą jest wystawienie piłkarza na sprzedaż, a drugą jego faktyczne odejście. Maguire cieszy się sporym zainteresowaniem, Newcastle i West Ham to tylko dwa z wielu klubów, które chciałyby mieć go u siebie. Jak zostało już jednak powiedziane, transfer może być przeprowadzony w formie wypożyczenia z perspektywą stałych przenosin w późniejszym terminie.

Harry Maguire w tym sezonie rozegrał równo tysiąc minut w barwach Manchesteru United. 30-latek dziesięć razy pojawił się na murawie w rozgrywkach Premier League, czterokrotnie w Lidze Europy i Pucharze Ligi, a trzy razy w ramach FA Cup.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze