manutd.com

“MEN”: Manchester United planuje wypożyczyć dwóch skrzydłowych

j.kurek Jakub Kurek
Zmień rozmiar tekstu:

Facundo Pellistri mimo kilku przebłysków w tym sezonie wciąż nie jest zbyt często wpuszczany na boisko przez Erika ten Haga, nie mówiąc już o grze w pierwszym składzie. Podobnie ma się sprawa w przypadku Anthony’ego Elangi, który nieco zniknął z radarów kibicom Manchesteru United po dobrym wejściu do pierwszego zespołu.

Pellistri jest zawodnikiem Manchesteru United od 2020 roku, lecz swojego debiutu doświadczył dopiero w tym sezonie w spotkaniu przeciwko Charltonowi w ćwierćfinale Pucharu Ligi. Wcześniej dwukrotnie był wypożyczany do Deportivo Alaves i o ile pierwszy pobyt Urugwajczyka w Hiszpanii dawał nadzieję na jego rozwój, to drugi był kompletnie nieudany.

Teraz 21-latek gdy wchodzi na boisko, to pokazuje, że nie powinno się go jeszcze skreślać. Nie zmienia to jednak faktu, że w tym sezonie zagrał w zaledwie siedmiu spotkaniach. Taki stan rzeczy powoduje, że Manchester United najprawdopodobniej zdecyduje się na kolejne wypożyczenie tego piłkarza.

Podobnie wygląda sytuacja Anthony’ego Elangi, który jest zdecydowanie bardziej doświadczony w grze w pierwszej drużynie, lecz w ostatnim czasie wydaje się, że stracił w oczach Erika ten Haga. 20-latek rozegrał w tym sezonie 23 spotkania, lecz większość z nich stanowiły wejścia z ławki. Według “Manchester Evening News” Szwed również zostanie wypożyczony w letnim okienku transferowym

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze