BBC

Raphael Varane: Casemiro wprowadza równowagę w drużynie

j.kurek Jakub Kurek
Zmień rozmiar tekstu:

Casemiro mimo niewątpliwej jakości w grze, zawodzi w ostatnim czasie kibiców Manchesteru United. Brazylijczyk otrzymał w spotkaniu z Southampton drugą czerwoną kartkę w ostatnim czasie, co oznacza, że będzie pauzował przez cztery mecze z rozgrywkach krajowych.

Raphael Varane jest świadomy, jak wiele drużyna traci pod nieobecność Brazylijczyka. Według Francuza Casemiro wprowadza równowagę w drużynie, lecz na ławce siedzą wartościowi zmiennicy, którzy będą w stanie go zastąpić.

– To zawodnik, który jest dla nas bardzo ważny. Wprowadza równowagę w drużynie i kadrze. Jednak mamy świetny skład i również bez niego musimy znaleźć balans. Mamy dobrych zawodników na każdej pozycji na boisku i jesteśmy gotowi na kolejne mecze – powiedział Varane dziennikarzom po remisie z Southampton.

– [Casemiro] był bardzo rozczarowany, ponieważ nikt nie chce schodzić z boiska przed zakończeniem meczu. Jest to jednak część futbolu. Było to dla nas oczywiście trudne, ale musimy skupić się na kolejnych meczach – dodał Francuz.

Casemiro od 18 stycznia rozegrał w lidze zaledwie trzy mecze, z czego w dwóch otrzymywał czerwone kartki, a w trzecim był jednym ze współwinowajców porażki 0:7 z Liverpoolem. Teraz znów Brazylijczyk nie zagra w czterech potyczkach Manchesteru United w rozgrywkach Premier League i FA Cup. Nie wystąpi on w spotkaniach z Fulham (19 marca), Newcastle United (2 kwietnia), Brentford (5 kwietnia) i Evertonem (8 kwietnia)

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze