manutd.com

Raport z Argentyny: Garnacho czeka dłuższa przerwa w grze

Jakub Kurek
Zmień rozmiar tekstu:

Alejandro Garnacho doznał urazu podczas spotkania z Southampton, lecz z pozoru nie wydawał się on zbyt groźny. Po meczu internet obiegły jednak zdjęcia skrzydłowego w bucie ortopedycznym, co nie oznaczało nic dobrego.

W 74. minucie domowego starcia z Southampton Kyle Walker-Peters zaatakował wślizgiem Alejandro Garnacho. Obrońca trafił nie tylko w futbolówkę, ale również w nogi skrzydłowego. Poskutkowało to urazem stawu skokowego oraz wymuszoną zmianą 18-latka.

Po meczu Garnacho udał się na badania diagnostyczne, które miały doprecyzować, jak poważny jest uraz prawego stawu skokowego. Jak donoszą argentyńskie media, a przede wszystkim gazeta „OLE” skrzydłowy ma naruszone więzadła skokowo-strzałkowe. Klub na razie nie wydał oficjalnego stanowiska w sprawie urazu 18-latka, więc pozostaje czekać na podaną do mediów diagnozę.

Takie doniesienia oznaczają, że skrzydłowy opuści mecze towarzyskie swojej reprezentacji. Choć argentyńska federacja uważa, że uraz nie będzie aż tak poważny i chce, aby udał się on na zgrupowanie i jeśli będzie w stanie, to wspomoże swoich kolegów na boisku. Zwykle jednak taka kontuzja wiąże się z przynajmniej kilkutygodniową przerwą w grze (od trzech do sześciu tygodni).

 

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze