Borussia Dortmund via Getty Images

Raport z Niemiec: Man Utd skontaktował się z przedstawicielami Gregora Kobela

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Patrick Berger z SPORT1 informuje o kolejnych ruchach Manchesteru United na rynku bramkarzy. Tym razem „Czerwone Diabły” mają być zainteresowane obecnym bramkarzem Borussi Dortmund i już skontaktowały się z jego obozem.

Mowa o Gregorze Kobelu, który w tym sezonie Bundesligi rozegrał osiemnaście spotkań, w których stracił dziewiętnaście bramek oraz ośmiokrotnie zachowywał czyste konto. Szwajcar grał również w Pucharze Niemiec oraz Lidze Mistrzów, gdzie zaliczył siedem starć, w tym trzy stracone bramki oraz cztery czyste konta.

Na chwilę obecną szwajcarski bramkarz wyceniany jest na około 25 mln euro (zdaniem portalu transfermarkt.pl). Według SPORT1 gracz miał znaleźć się w kręgu zainteresowań Manchesteru United, który poszukuje wzmocnienia pozycji pomiędzy słupkami.

„Czerwone Diabły” od początku bieżącego sezonu analizują rynek ze względu na niepewność w sprawie obsady bramki. David de Gea nadal nie podpisał kontraktu, a jego sinusoida formy i wiek stawiają wielki znak zapytania nad jego dalszą kandydaturą.

Problemem jest również wybór rezerwowego bramkarza. Wpierw wypożyczono Dubravkę, który wrócił do swojego klubu w pierwszych dniach zimowego okna transferowego. Następnie wypożyczono Jacka Butlanda z Crystal Palace, lecz ten na chwilę obecną nawet nie zadebiutował w nowym klubie.

Pamiętać trzeba również o wypożyczonym do Nottingham Forest Deanie Hendersonie. Jednak Anglik oczekuje regularnej gry, a wywiadem z początku tego sezonu najpewniej spalił już wszystkie mosty łączącego go z Old Trafford.

Zawodnikiem zdaniem mediów, który mógłby rozwiązać te problemy, miałby być Gregor Kobel. Kontrakt gracza obowiązuje do czerwca 2026 roku, lecz Manchester United już miał spotkać się z przedstawicielami 25-latka. Na chwilę BVB nie ma być zainteresowane sprzedażą swojego podopiecznego.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze