Getty Images

David Ornstein: Tottenham będzie oczekiwał astronomicznej kwoty za Harry’ego Kane’a

Tomasz Makiej
Zmień rozmiar tekstu:

Zakup klasowej dziewiątki to bez wątpienia główny cel Manchesteru United w najbliższym oknie transferowym. Według doniesień na szczycie listy życzeń Erika ten Haga znajdują się dwa nazwiska: Harry Kane i Victor Ozimhen, jednakże to zawodnik Tottenhamu ma być pierwszym wyborem. Jak podaje David Ornstein, sprowadzenie Anglika może okazać się bardzo trudne, gdyż Tottenham nie sprzeda tanio swojej największej gwiazdy.

Mimo że kontrakt Kane’a wygasa latem przyszłego roku, Daniel Levy nie będzie chciał sprzedać napastnika, zwłaszcza do ligowego rywala. Ornstein mówi:

– Z rozmów, które odbyłem, stało się dla mnie jasne, że Tottenham w pełni koncentruje się na próbie odnowienia kontraktu Harry’ego Kane’a.

– Są zdeterminowani, by podpisać tę umowę. Nie sądzę, że złożono mu nową ofertę, ale rozpoczął się już wstępne rozmowy. Do porozumienia jest jeszcze daleko.

– Nawet jeśli to oznacza, że Kane wejdzie w swój ostatni rok umowy, Spurs będą kontynuować i spróbują związać go z klubem na dłużej.

– Przeczuwam, że potrzeba czegoś astronomicznego, żeby go wyciągnąć, mimo że został mu rok kontraktu. Tottenham i Daniel Levy znają jego wartość w porównaniu z jakimkolwiek zamiennikiem, jakiego mogą dostać w futbolu.

30-latek w obecnym sezonie zdobył 22 bramki i zanotował 4 asysty.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze