sscnapoli.it

Florian Plettenberg: Victor Osimhen bardziej realistyczną opcją dla Man Utd od Harry’ego Kane’a

j.kurek Jakub Kurek
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United w letnim oknie transferowym z pewnością ruszy po nowego napastnika. W mediach pojawiają się dwa nazwiska – Harry Kane i Victor Osimhen. Według Floriana Plettenberga, znanego niemieckiego dziennikarza, znacznie realniejszą opcją wydaje się zakup Nigeryjczyka.

Braki na pozycji środkowego napastnika miał doraźnie załatać Wout Weghorst. Jednak bez względu na to czy Holender zostanie w Manchesterze, klub musi rozglądać się za zawodnikiem znacznie bardziej bramkostrzelnym. Jak donosi Florian Plettenberg w tym momencie celem numer jeden dla klubu z Old Trafford jest Victor Osimhen, a głównym czynnikiem działającym na jego korzyść mogą być problemy związane ze ściągnięciem jego konkurenta.

– Kane był jednym z najbardziej “śmiercionośnych” strzelców w światowym futbolu przez ostatnie kilka lat, ale nigdy nie jest łatwo negocjować z szefem Spurs – Danielem Levy. Będzie on z pewnością desperacko chciał uniknąć utraty tak ważnego gracza na rzecz rywala z Premier League – napisał na swoim Twitterze dziennikarz.

Wydaje się więc, że Osimhen może być bardziej realistyczną opcją, choć Napoli pokazało, że jest dość trudnym partnerem do negocjacji. Ostatecznie, nawet jeśli Manchester United zapłaci więcej za Osimhena, to jest on młodszym zawodnikiem, który być może stanowiłby lepszą długoterminową inwestycję.

 

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze