manutd.com

Manchester United ujawnił plany na tournée 2023

Kubelton Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Sezon powoli dobiega końca, lecz od jego zakończenia dzieli nas jeszcze kilka tygodni zmagań piłkarskich. Nie przeszkodziło to, jednak Manchesterowi United, który już ogłosił swoje plany na letnie tournée, które będzie stanowić część przygotowań do sezonu 2023/24.

Menedżer Erik ten Hag uda się wraz ze sztabem szkoleniowym oraz podopiecznymi do Stanów Zjednoczonych. Na chwilę obecną nie ujawniono jeszcze miast, w których pojawią się gracze z Old Trafford, lecz ma to się zmienić w ciągu następnych tygodni.

Dyrektor sportowy Manchesteru United, John Murtough: – Będzie to nasza pierwsza wizyta w Stanach Zjednoczonych od ponad pięciu lat. Klub, a szczególnie piłkarze nie mogą się już doczekać możliwości skorzystania z tamtejszej infrastruktury sportowej, niesamowitej atmosfery oraz niezwykłego wsparcia amerykańskiej rodziny “Czerwonych Diabłów”.

– Oprócz zaangażowania fanów, tournée 2023 da możliwość Erikowi oraz jego podopiecznym do ponownego zgrania się po przerwie urlopowej i przygotowania się do kolejnego sezonu Premier League. Pracowaliśmy z menedżerem oraz jego współpracownikami, aby wybrać lokalizacje z najlepszymi obozami treningowymi oraz zespołami, które oprócz godnej rywalizacji, stworzą okazję do odzyskania pełnej sprawności oraz zgrania.

– Tournée 2023 nie będzie tylko okazją dla graczy seniorskiego zespołu, aby wrócić do treningów oraz gry, lecz stworzy także szansę graczom klubowej akademii na zdobycie doświadczenia oraz zasmakowania otoczki pierwszej drużyny. Dodatkowo nasi fani będą mogli na żywo zobaczyć nasze przyszłe gwiazdy.

– Wiemy, że Manchester United oraz Premier League są coraz popularniejsze w Stanach Zjednoczonych. Nie możemy się już doczekać rozwinięcia tej więzi latem.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze