premierleague.com

Premier League ogłosiło zmiany w strojach meczowych na sezon 2023/24

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Powoli zbliżamy się do zakończenia sezonu 2022/23 Premier League, więc nic dziwnego, że pojawiają się pierwsze oficjalne informacje w sprawie następnej edycji rozgrywek. Ogłoszono, że komplety meczowe ulegną drobnej zmianie od następnego sezonu, w tym zmieniona zostanie czcionka na plecach koszulek.

Tak, jak wspomniano, zmianie ulegnie m.in. czcionka, która używana jest przy druku nazwisk oraz numerów na plecach koszulek meczowych. Zdaniem Premier League taka zmiana „ma poprawić widoczność na i poza boiskiem”.

Nowa czcionka miała zostać zaprojektowana w ramach współpracy Premier League z firmą zajmującą się na co dzień takimi projektami. Warto również dodać, że jest to dopiero czwarta zmiana czcionki w kompletach meczowych od momentu powstania Premier League.

Oprócz tego zmodyfikowano oznakowanie na rękawku, które jest identyfikatorem rozgrywek. Tym razem postawiono na samą głowę lwa, który to jest od kilku sezonów oficjalnym logiem rozgrywek. Dodatkowo zespół mistrzowski otrzyma w logu złote wstawki.

Poniżej krótki dokument opowiadający o współpracy Premier League oraz Avery Dennison, dzięki której powstały zmiany w kompletach meczowych na sezon 2023/24.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze