manutd.com

Harry Maguire po meczu z Realem Betis: oczywiście, że chcę grać więcej

Tomasz Makiej
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United w rewanżowym spotkaniu 1/8 Ligi Europy nie dał sobie odebrać awansu i zwyciężył na wyjeździe z Realem Betis 1:0. Jedyną bramkę w tym meczu zdobył niezawodny Marcus Rashford. Pełne 90 minut rozegrał kapitan Manchesteru United, Harry Maguire, który w ostatnich miesiącach ma problemy z grą w pierwszym składzie. Anglik w pomeczowych wypowiedziach zadeklarował, że chciałby pojawiać się częściej na boisku.

Mimo sporadycznej gry w klubie Maguire otrzymał powołanie do reprezentacji Garetha Southgate’a, który darzy go wielkim zaufaniem. 30-latek w wypowiedzi dla BT Sport podkreślił, że bardzo się stara odzyskać miejsce w zespole:

– Ciężko pracuje na treningach i to wszystko, co mogę zrobić. Wkładam w to całego siebie. Mamy w tym klubie dobrych trenerów, którzy przygotowują dla nas naprawdę świetne sesje treningowe po spotkaniach.

– Słuchajcie, nie minęło wiele czasu od mojego ostatniego meczu, myślę, że to było kilka tygodni temu, wychodziłem w pierwszym składzie pięć, sześć, siedem razy od końca Mistrzostw Świata.

– Oczywiście, chcę grać więcej, chcę wychodzić w pierwszej 11, ale wykonuje swoją rolę na boisku i poza nim. Miło jest kierować zespołem w meczu i odnosić zwycięstwo, to najważniejsze dla mnie i dla klubu.

– Każdego dnia staram się, aby ten klub odniósł sukces, niezależnie od tego, czy gram, czy nie. To jest mój główny cel w tej chwili. W ostatnich tygodniach lekko zahamowaliśmy i myślę, że dobrze na to zareagowaliśmy.

Losowanie par ćwierćfinałowych Ligi Europy odbędzie się 17 marca. Pierwsze spotkania rozegrane zostaną 13 kwietnia.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze