manutd.com

Katarczycy odwiedzili Old Trafford. Rozpoczął się proces prezentacji klubu przed jego sprzedażą

, , Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

W ostatnich tygodniach media informowały opinię publiczną o planowanych prezentacjach na Old Trafford, które mają zachęcić potencjalnych kupców oraz inwestorów. Doniesienia te okazały się prawdziwe, a jako pierwsi w Teatrze Marzeń pojawili się Katarczycy.

Dzisiaj (16 lutego) w Manchesterze oraz na samym Old Trafford pojawiła się delegacja reprezentująca interesy Szejka Jassima bin Hamada Al Thaniego. Katarczyk ma być wielkim fanem „Czerwonych Diabłów” i zamierza wykupić wszystkie akcje klubu, lecz nie zamierza znacząco przepłacać za swój ukochany zespół.

W skład katarskiej delegacji weszli: Shahzad Shabaz – prezydent fundacji 92′, Fady Backhos – osobisty doradca Szejka Jassima, Sam Powers – dyrektor globalny Bank of America, Yasir Shah – MD Bank of America oraz prawnicy reprezentujący kancelarię Macfarlanes.

Rywal Szejka Jassima w wyścigu o wykup klubu Sir Jim Ratcliffe wraz z Ineos jeszcze w tym tygodniu ma pojawić się na Old Trafford. Według mediów obóz brytyjskiego miliardera miałby zawitać do Teatru Marzeń w piątek, lecz nie wiadomo, czy Ratcliffe będzie członkiem delegacji.

Dodatkowo w grze pozostaje jeszcze Elliott Group, które było zainteresowane wykupem Manchesteru United pod warunkiem wejścia w spółkę z innym kupcem lub Glazerami. Glazerowie także nie podjęli jeszcze oficjalnej decyzji w sprawie pozostania przy władzy.

AKTUALIZACJA – 17:00

Sky Sports poinformowało, że prezentacja nie ograniczyła się wyłącznie do odwiedzin Old Trafford. Przedstawiciele Szejka Jassima zawitali również w Carrington.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze