manutd.com

David de Gea po meczu z Realem Betis: chcemy zwyciężyć w tych rozgrywkach

Oliwier Kazuń
Zmień rozmiar tekstu:

David De Gea podkreślił zamiar Manchesteru United, aby przejść całą drogę w Lidze Europy w tym sezonie po tym, jak ,,Czerwone Diabły” zapewnili sobie płynne przejście do ćwierćfinału, wygrywając w dwumeczu 5:1 z Realem Betis.

 

Po naszym zwycięstwie 4:1 na Old Trafford w zeszłotygodniowym pierwszym meczu, De Gea zachował czyste konto w drugim meczu w Andaluzji, a Marcus Rashford strzelił zwycięską bramkę, zapewniając sobie zwycięstwo 1:0.

Po naszym awansie z dwumeczowego meczu 1/8 finału, zawodnicy Erika ten Haga mogą teraz spodziewać się odkrycia naszego przeciwnika w piątkowym losowaniu, które ujawni naszych ćwierćfinałowych przeciwników, a także potencjalnych wrogów w półfinale i finale.

Nasz numer 1 powiedział MUTV, że on i jego koledzy z drużyny United mają na oku podniesienie jeszcze większej liczby trofeów w tym sezonie.

– Trofea są dla nas ważne – powiedział De Gea.

– Myślę, że menedżer to pokazał, stawiając silny zespół w każdym meczu.

– Chcemy spróbować wygrać Ligę Europy. Wiemy, że wciąż są dobre drużyny, ale jesteśmy pewni siebie, wierzymy w siebie i zobaczymy, co wydarzy się w losowaniu.

– Oczywiście wiedzieliśmy, że mamy trzy bramki przewagi, ale trafiliśmy na trudny mecz przeciwko bardzo dobrej drużynie – dodał 32-latek.

– Myślę, że pokazali się w pierwszych 20 minutach, mieli dwie, trzy duże szanse.

– Ale myślę, że drużyna broni się naprawdę dobrze, gramy dobrą piłkę nożną. W końcu strzelamy pięknego gola. Jesteśmy na kolejnym etapie.

De Gea nie zapomniał też pochwalić gry defensywnej.

– Od napastnika do bramkarza bronimy naprawdę dobrze. Naciskamy bardzo wysoko, staramy się wysoko odzyskiwać piłkę i strzelać gole.

– Myślę, że po pierwszych 20 minutach, ponieważ próbowali wszystkiego, aby zdobyć bramkę, po tym myślę, że kontrolowaliśmy grę. Mamy bardzo dobre szanse, strzelamy świetnego gola i jesteśmy w następnej rundzie.

– Od teraz menedżer mówi:„Chodźcie, chłopaki, weźcie prysznic i idźcie szybko do domu, aby jak najszybciej dojść do siebie. – powiedział David de Gea.
– Tak, bez przerwy. Gramy ponownie w niedzielę, kolejny ważny mecz, kolejne duże zawody, więc musimy naprawdę dobrze się zregenerować, jak najlepiej przygotować do gry i wystartować ponownie.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze