manutd.com

Wout Weghorst: nie zaspokoiliśmy naszego głodu. Chcemy wygrać kolejne trofea

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Napastnik Manchesteru United Wout Weghorst udzielił wywiadu dla magazynu „United Review”. Holender ujawnił, że wygrany finał Carabao Cup jest ważnym wydarzeniem w jego karierze. Dodatkowo zapowiedział on walkę o kolejne trofea w tym sezonie.

„Czerwone Diabły” dobrze radzą sobie w pucharach. W ostatnich dniach wyeliminowały one z Ligi Europy Real Betis, a następnym rywalem w tych rozgrywkach będzie Sewilla. Jest jeszcze Puchar Anglii, w ramach którego w niedzielę Manchester United zmierzy się z Fulham.

– Oczywiście, że chcemy dotrzeć na Wembley – mówił Weghorst.

– Starcie z Newcastle United na Wembley było świetnym doświadczeniem. Panowała tam niesamowita atmosfera. Było to coś wyjątkowego. Tak, jak powiedziałem, chcemy tam wrócić. Chcemy wygrać więcej trofeów. Zdobyliśmy jedno i wiemy, że stać nas na więcej. Jesteśmy głodni sukcesu.

– FA Cup jest kolejną szansą, aby zagrać na Wembley. Nie chodzi tylko o półfinał, lecz o finał. Chcemy go wygrać.

– [Zwycięstwo w Carabao Cup] Było to moje pierwsze trofeum. Kiedy wygraliśmy i było w końcu nasze, to mogliśmy świętować. Widziałem ten tłum. Zapamiętam ten moment na zawsze. Pracowałem na to całą moją karierę, ponieważ od początku chciałem sięgnąć topu.

– Dla mnie nasz klub – Manchester United jest najlepszym zespołem na ziemi. Jestem dumny z tej przygody i cieszę się tym.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze