asmonaco.com

Raport z Francji: AS Monaco jest gotowe sprzedać Axela Disasiego do Manchesteru United

tomasz.makiej Tomasz Makiej
Zmień rozmiar tekstu:

W ostatnich dniach pojawiły się doniesienia sugerujące, że Manchester United zamierza sprzedać latem dwóch stoperów — Harry’ego Maguire’a i Victora Lindelofa. Erik ten Hag chciałby w ich miejsce sprowadzić świeżą krew. Jak podają dziennikarze francuskiego Foot Mercato, na Old Trafford może przenieść się 25-letni obrońca AS Monaco, Axel Disasi.

W obecnym sezonie podstawową parę środkowych obrońców tworzą Raphael Varane i Lisandro Martinez, a również Luke Shaw był przesuwany na tę pozycję przez Ten Haga. Przez to Lindelof i Maguire pełnią rolę jedynie rezerwowych — rozegrali łącznie mniej minut (2578) niż sam Lisandro (3058). Klub zamierza latem sprzedać Anglika i Szweda i zainwestować w nowego stopera.

Na liście życzeń ma znajdować się Kim Min-jae – rewelacja obecnego sezonu Serie A i jeden z fundamentów świetnego sezonu Napoli. Manchester United rozgląda się również za innymi opcjami i jak podaje Foot Mercato, przedstawiciele „Czerwonych Diabłów” kontaktowali się z obozem Axela Disasiego.

Francuz wystąpił we wszystkich spotkaniach AS Monaco w obecnych rozgrywkach i zbiera bardzo dobre recenzje. Zespół z księstwa skłonny jest sprzedać zawodnika za kwotę około 54 milionów euro. Zainteresowanie zawodnikiem przejawia również Bayern Monachium.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze