Tyrell Malacia
manutd.com

Robin van Persie: Tyrell Malacia dobrze radzi sobie w Man Utd. Jestem z niego dumny

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Były napastnik Manchesteru United Robin van Persie udzielił wywiadu mediom „Czerwonych Diabłów”. Trener młodzieżowej drużyny Feyenoordu odpowiedział na pytania związane z Tyrellem Malacią, który latem dołączył do klubu z Old Trafford. Van Persie stwierdził, że jest dumny z kariery młodego defensora.

Malacia dołączył do „Czerwonych Diabłów” latem, a był o krok od wylądowania w Olympique Lyon. W ostatnim momencie do gry wszedł Manchester United, który przebił ofertę francuskiego klubu i bardzo szybko doszedł do porozumienia z obozem zawodnika.

Holenderski defensor przed samym transferem na Old Trafford nie był rozpoznawalnym nazwiskiem poza ojczyzną. W tej sprawie oraz o rozwoju zawodnika w rozmowie z klubowymi mediami Manchesteru United opowiedział Robin van Persie.

– Wierzę, że z każdym okienkiem Manchester United będzie sprowadzać kilku odpowiednich zawodników. Tyrell Malacia jest tego przykładem. Nie był rozpoznawalny na świecie przed transferem do tego klubu – mówił Robin van Persie w rozmowie z klubowymi mediami. – Grałem z nim w Feyenoordzie. Wiem, że wtedy dobrze sobie radził i tak dalej jest. Rozwija się z każdym spotkaniem.

– Wie, co mają robić boczni obrońcy. Aktualnie Diogo Dalot gra na prawej stronie, a Luke Shaw na lewej. Tyrell wzoruje się na nich i doskonale wie, jak ma zachować się z piłką lub rywalem. Radzi sobie dobrze i jestem bardzo dumny z niego.

– On jest z mojego miasta. Jest z mojego klubu. Daje młodym wiele nadziei. Gra teraz na najwyższym poziomie rozgrywkowym i rywalizuje z najlepszymi. On nie tylko dodaje wiary młodym, on daje wiarę całej Holandii. Jeśli dobrze się prezentujesz, to masz szansę, że zajdziesz dalej i zagrasz w takim klubie jak Manchester United.

Jestem dumny z niego. Wierzę, że nadal będzie się tak rozwijać i poprawiać. Jest głodny gry i rozwija się każdego dnia.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze