manutd.com

BBC: do piątku zainteresowane strony mogą składać oferty za Man Utd

Kubelton Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

BBC donosi, że zdecydowano się podać nowy termin składania ofert kupna Manchesteru United. Nie jest to odległa data, gdyż nowym ostatecznym terminem jest piątek (24 marca 2023), a konkretnie 22:00 czasu polskiego.

Tak, jak wspomniano nowy termin składania oficjalnych ofert minie w piątek 24 marca 2023 roku o 22:00 czasu polskiego. Jednakże klub ma prawnie tydzień na ustosunkowanie się wobec ofert zainteresowanych podmiotów. W poprzednich dniach media mówiły o ośmiu nieoficjalnych ofertach, a teraz znamy już połowę uczestników tego wyścigu.

Faworytami nadal mają być Katarczycy, którzy dotychczas zaoferowali najwięcej ze wszystkich i celują w przejęcie 100% akcji klubu. Nieoficjalnie ich oferta miała wynieść 5,5 mld funtów i jest rekordem w historii przejęć klubów. Drugim faworytem jest INEOS wraz z sir Jim Ratcliffem, którzy zaoferowali mniej od obozu szejka Jassima, lecz jeszcze dzisiaj zdaniem mediów mają wysłać nową lepszą ofertę.

Kolejnym graczem ma być Elliott Group, które nadal najchętniej weszłoby w spółkę lub wsparło inwestycję innego kupca. Jednakże na chwilę obecną amerykańska firma złożyła ofertę wykupu tylko części akcji Manchesteru United i nie są zainteresowani większym pakietem. W przeszłości szukali oni również porozumienia z Avramem i Joel Glazerami.

Ostatnim znanym graczem jest fiński biznesmen Thomas Zilliacus, który złożył “nietypową” ofertę, która zakłada podział akcji 50/50 z fanami klubu. Zamysł całego projektu Fin przedstawił w wydanym oficjalnym oświadczeniu, które przetłumaczono tutaj.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze