Nottingham Forest

ESPN: Manchester United nadal rozgląda się za nowym bramkarzem. Dean Henderson może opuścić na stałe Old Trafford

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

ESPN poinformowało, że Manchester United nadal rozgląda się za nowym bramkarzem, który byłby poważnym wzmocnieniem kadry Erika ten Haga. Z klubu odjeść może Dean Henderson, którym interesuje się jeden z ligowych rywali „Czerwonych Diabłów”.

Zarówno w letnim, jak i w zimowym oknie transferowym Manchester United aktywnie działał na rynku bramkarzy. Wpierw w sierpniu do Nottingham Forest w ramach wypożyczenia dołączył Dean Henderson, który nie był zadowolony ze swojej pozycji w klubie. Anglik następnie udzielił wywiadu, w którym słownie zaatakował klub.

Po odejściu wychowanka Erik ten Hag uznał, że David de Gea oraz Tom Heaton nie wystarczą do pokrycia kadrą wszystkich spotkań w tym sezonie. W rezultacie wypożyczono Martina Dubravkę z Newcastle United. Pierwotnie wypożyczenie miało trwać cały sezon, lecz ostatecznie macierzysty klub gracza w styczniu skrócił jego pobyt na Old Trafford.

Następnie wypożyczono Jacka Butlanda z Crystal Palace, który dopiero co powrócił z bardzo poważnej kontuzji, której doznał w towarzyskim meczu z Manchesterem United. Według mediów Butland miał w sierpniu zawitać zamiast Dubravki na Old Trafford, lecz złamana ręka gracza pokrzyżowała te plany.

Najprawdopodobniej latem 2023 roku ponownie Manchester United będzie intensywnie działać na rynku bramkarskim. „Czerwone Diabły” mają być skupione na transferze nowego bramkarza, a na liście życzeń znajdować się mają David Raya z Brentford oraz Diogo Costa z FC Porto.

Nadal nieznana jest decyzja Manchesteru United w sprawie wypożyczonego Deana Hendersona. W przypadku decyzji o sprzedaży wychowanka możliwe, że zgłosi się po niego ligowy rywal „Czerwonych Diabłów”, czyli Tottenham, który także zaczyna mieć problemy kadrowe przy wyborze obsady pomiędzy słupkami.

Jest jeszcze sprawa Davida de Gea. Hiszpan według doniesień medialnych ma być chętny na pozostanie na Old Trafford oraz miałby zgodzić się na ewentualną obniżkę pensji. Jednak na chwilę obecną nie ma żadnych oficjalnych wieści w tej sprawie, a umowa zawodnika wygasa w czerwcu 2023.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze