Old Trafford
manutd.com

Fiński biznesmen potwierdził złożenie „unikatowej” oferty. „Chcemy, aby to Manchester United wyznaczał standardy”

, Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Niespodziewanie w czwartek po południu fiński biznesmen Thomas Zilliacus poinformował o złożeniu oferty za Manchester United. Fin wydał oficjalne oświadczenie w tej sprawie i zapowiedział, że chce przywrócić angielski klub na szczyt nie tylko piłkarski, ale także standardów życia i równości.

Sam zainteresowany określa swoją ofertę jako „unikatową”, gdyż zakłada on, że przejmie on tylko połowę akcji Manchesteru United. Drugą część mieliby kupić fani, którzy wielokrotnie w minionych miesiącach żądali zwrócenia klubu w prawowite ręce.

Zilliacus jest prezesem novaM Group, która to zajmuje się mediami społecznościowymi. Miał on złożyć ofertę za pośrednictwem XXI Century Capital, czyli fińskiej firmy inwestycyjnej, która należy do jego holdingu. W przeszłości Zilliacus był prezesem w fińskim HJK Helsinki oraz jest właścicielem 6-krotnego Mistrza Finlandii w hokeju Jokerit.

Oświadczenie Thomasa Zilliacusa

– Każdy klub sportowy powinien należeć do jego fanów. Aktualny kurs, gdzie szejkowie, miliarderzy oraz oligarchowie przejmują kluby i zarządzają nimi, jak własnym placem zabaw nie jest zdrowym trendem.

– Aktualna wartość rynkowa tego klubu jest poniżej 3,9 miliarda dolarów. Oznacza to, że każdy z fanów może wziąć udział w kupnie swojego ukochanego klubu. Kwota rozłożona na każdego fana wyniosłaby mniej niż 6 dolarów. Moja oferta zakłada równy podział z fanami. Moja grupa sfinansuje kupno połowy, aby przejąć władzę nad klubem. Następnie przez nową firmę spytamy się fanów, czy są zainteresowani takim rozwiązaniem, które skutkowałoby przejęciem drugiej połowy. Jeśli każdy fan dołączyłby do projektu, to koszt wyniósłby mniej niż 3 dolary na fana. Każdy fan, który dołączy, dostanie dostęp do specjalnej aplikacji, w której z każdego kraju na świecie będzie mógł zabrać głos w ważnym klubowym głosowaniu. Żadna decyzja nie zostanie podjęta bez zgody większości fanów.

– Manchester United nie powinien być tylko najlepszym klubem na świecie, lecz także klubem, który wyznacza standardy w sprawie walki z nadużyciami, prześladowaniem, rasizmem i mową nienawiści w mediach społecznościowych oraz obiektach sportowych.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze