manutd.com

Marcel Sabitzer: w nowoczesnej piłce musisz być wszechstronny

Jakub Kurek
Zmień rozmiar tekstu:

Marcel Sabitzer w ćwierćfinałowym meczu Pucharu Anglii zdobył swojego premierowego gola w barwach Manchesteru United. Austriak coraz lepiej czuje się na Wyspach i uważa, że jego największym atutem w przyszłości może być wszechstronność, którą popisywał się na poprzednich etapach swojej kariery.

Reprezentant Austrii właśnie szykuje się do meczów przeciwko Azerbejdżanowi i Estonii, lecz jeszcze przed wyjazdem na kadrę zdążył udzielić wywiadu klubowym mediom. Opowiedział w nim między innymi o swoich początkach w drużynie Erika ten Haga oraz o swoich możliwościach gry na niemal dowolnej pozycji w centralnej części pola gry.

O swojej uniwersalności

– W nowoczesnym futbolu jest wiele taktycznych elementów. Zmieniasz swoją grę podczas meczu, więc musisz być uniwersalny. Myślę, że ja właśnie taki jestem i to bardzo mi pomaga. Występowałem już wszędzie! Byłem napastnikiem, skrzydłowym, numerem dziesięć i pomocnikiem. Dlatego uważam, że jestem wszechstronny. Jestem przekonany, że mogę znacząco pomóc zespołowi i ciesze się ze swojej roli w drużynie – zaznaczył Sabitzer

O menedżerze

– Menedżer wykonuje ogromną robotę. Jest bardzo pracowity, zorganizowany i pomaga nam swoimi planami na mecze i treningi. Jest świetnym trenerem pod względem taktycznym, ale również jest dobrym człowiekiem. Cieszymy się z tego, że on jest naszym szkoleniowcem i nie możemy się doczekać wspólnej pracy, która przyniesie trofea Manchesterowi United – dodał.

O atmosferze i jakości w drużynie

– Mamy dużo jakości w naszej drużynie, a zwłaszcza w środku pola. Grają tam bardzo dobrzy, doświadczeni piłkarze. Myślę, że mamy dobre relacje na boisku i poza nim. To bardzo nam pomaga, a ja czerpię przyjemność z gry z tymi chłopkami – zaznaczył

– Czułem to od samego początku – tego ducha drużyny i połączenie między zawodnikami. To coś wyjątkowego. To spowodowało, że łatwo było mi nawiązać relacje z kolegami w szatni. Tak jak powiedziałem, cieszę się, że należę do tego zespołu i jesteśmy gotowi do gry.

O swoich golach

– Cały czas nad tym pracuje [nad strzelaniem]. Trenuje to często i bardzo ciężko. Podczas zajęć, ale również po nich. Kocham strzelać. Chcę przenieść to do Manchesteru United i zaprezentować tę umiejętność podczas meczów. Mam oczywiście nadzieję, że zdobędę jeszcze kilka bramek

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze