ManUtd.com

“The Times”: byli właściciele AC Milan chcą wykupić część akcji Manchesteru United

Kubelton Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Niestety ostatnie dni nie dały nam odpowiedzi na pytanie, kto zostanie nowym właścicielem Manchesteru United. Zamiast tego ujawniono, że do gry włączył się nowy gracz. Elliott Group w końcu uaktywniło się w przetargu i chce wykupić część akcji angielskiego klubu.

Amerykanie sprzedali w zeszłym roku AC Milan, który zwyciężył po raz pierwszy od wielu lat w rozgrywkach Serie A. Pierwotnie Elliott Group było zainteresowane wsparciem pieniężnym potencjalnych kupców Manchesteru United. Jak się ostatecznie okazało, Amerykanie zdecydowali się włączyć do trwającego przetargu i chcą kupić część akcji klubu.

Przedstawiciele Elliott Group byli częścią jednej z delegacji, która zawitała na Old Trafford oraz do Carrington w ramach trwających prezentacji przed sprzedażą klubu. Podczas spotkania delegacja amerykańska spotkała się z kluczowym personelem klubu oraz dostała dostęp do wrażliwych danych finansowych.

Źródła “The Times” donoszą, że Amerykanie mieli złożyć ofertę za część akcji Manchesteru United przed ustalonym terminem – do 22:00 czasu polskiego w środę 22 marca 2023. Jednakże nie przekreślają oni swojej poprzedniej oferty i nadal proponują wsparcie finansowe innym zainteresowanym.

W środę nie udało się zakończyć procesu składania ofert. Doszło ostatecznie do zamieszania oraz przepychanki pomiędzy obozem katarskim i INEOS, które rywalizują o pełną władzę w Manchesterze United. Co prawda przesunięto termin decyzyjny o tydzień, lecz INEOS ma złożyć kolejną ofertę jeszcze dzisiaj (23 marca 2023).

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze