The Sun

Sir Jim Ratcliffe złożył nową, bardziej konkurencyjną ofertę kupna Manchesteru United

, Jakub Kurek
Zmień rozmiar tekstu:

W czwartek rzecznik prasowy poinformował cały piłkarski świat, że Sir Jim Ratcliffe oraz INEOS złożyli poprawioną ofertę kupna Manchesteru United. Ma ona być znacznie bardziej konkurencyjna od poprzedniej, a sam decyzja o podniesieniu kwoty zakupu zapaść miała na skutek pozytywnego wrażenie po wizycie na Old Trafford w zeszłym tygodniu.

Z doniesień BBC wynika, że nowym ostatecznym terminem składania ofert jest piątek (24 marca 2023), a konkretnie 22:00 czasu polskiego. Czasu jest niewiele, a licytacja wciąż trwa. W piątek pojawił się też w grze nowy gracz w walce o pozyskanie Manchesteru Unites – Thomas Zilliacus. Jednak jego propozycja nie jest brana na poważnie, ponieważ zakładała ona zakup zaledwie połowy akcji, a pozostałą część mieliby nabyć kibice.

Pierwsza oferta właściciela INEOS opiewała na około cztery miliardy funtów. Było to jednak znacznie poniżej oczekiwań rodziny Glazerów, która oczekuje około sześciu miliardów. Nie wiadomo jednak czy dotychczasowi właściciele Manchesteru United nie wycofają się ze sprzedaży klubu, w przypadku gdyby nie uzyskali oni przewidzianej kwoty.

W czwartek rzecznik prasowy poinformował, że do władz klubu wpłynęła nowa, znacznie bardziej konkurencyjna oferta od INEOS. Nie wiadomo jeszcze, jak wysoka ona jest, lecz sam Sir Jim Ratcliffe podkreślał, że nie chce przepłacić za klub i nie będzie za wszelką cenę podbijał kwoty wykupu. Do złożenia kolejnej propozycji skłoniła go jednak udana wizyta na Old Trafford w zeszłym tygodniu.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze