twitter/ManUtd

Gareth Southgate o Marcusie Rashfordzie: zawodnicy muszą dobrze wykorzystać swoją przerwę od piłki

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Selekcjoner „Synów Albionu” Gareth Southgate postanowił odpowiedzieć na pytania dziennikarzy związane z wyjazdem Marcusa Rashforda do Stanów Zjednoczonych. Angielski menedżer bronił swojego podopiecznego. Uważa on, że piłkarze powinni dobrze wykorzystać przerwę od piłki.

Wychowanek Manchesteru United jest jednym z najlepszych zawodników w swoim klubie, a w ostatnich miesiącach wielokrotnie udowodniał swoją przydatność. Nic dziwnego, że informacja o drobnym urazie i ominięciu trwającego zgrupowania reprezentacji Anglii rozpoczęła dyskusje w obozach fanów „Czerwonych Diabłów”, jak i „Synów Albionu”.

Tak, jak wspomniano, Rashford nie pojechał na zgrupowanie reprezentacji. Aktualnie napastnik przebywa w Stanach Zjednoczonych, gdzie korzysta z chwili wolnego w bardzo napiętym terminarzu. Dziennikarze zapytali Garetha Southgate’a o wyjazd jego podopiecznego, a ten odpowiedział im następująco.

– Teraz jest poza kadrą, więc decyzja w sprawie spędzania czasu wolnego zależy w stu procentach od niego. Piłkarze przy tak napiętym terminarzu nie mają wielu przerw. Uważam, że powinni dobrze wykorzystywać takie momenty.

– Zawsze oceniamy grę jakiegoś zawodnika. On [Rashford] rozegrał dla nas wiele spotkań. Na swoim koncie ma już ponad 50 występów w reprezentacji seniorskiej Anglii. Większość z nich rozegrał po tym, jak mi powierzono prowadzenie tej reprezentacji.

– Znam go od dawna. Wiem, do czego jest on zdolny. Cieszę się, że jest w dobrej formie strzeleckiej. Kiedy jest przy piłce, to liczysz, że zdobędzie gola.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze