manutd.com

Reprezentacje: dobry występ przypłacony zdrowiem. Marcel Sabitzer z drobnym urazem

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Były menedżer Manchesteru United i obecny selekcjoner reprezentacji Austrii Ralf Rangnick na ostatniej konferencji prasowej ujawnił problemy zdrowotne Marcela Sabitzera. Według przekazanych informacji pomocnik zmagać się ma z kontuzją kolana.

Wypożyczony z Bayernu Monachium piłkarz zagrał w wygranym meczu reprezentacji Austrii z Azerbejdżanem. Gracz Manchesteru United tego dnia był kapitanem swojego zespołu, a oprócz tego zdobył dwie bramki oraz asystę. Ostatecznie podopieczni Rangnicka wygrali pewnie 4:1.

– Najważniejsze w sprawie decyzji będą ból oraz możliwość jego zwalczenia w przypadku Marcela [Sabitzera] i Gernota [Traunera]. Oczywiście, wierzymy, że Marcel ma się dobrze, szczególnie po ostatnim meczu w Linz. Na chwilę obecną jestem optymistą, ponieważ może pracować na treningach. Jednak ważne jest również, jak on się z tym czuje. Na razie przypuszczam, że zagra – mówił Ralf Rangnick.

– Bardziej racjonalne jest danie im wolnego dnia, lecz mamy również kandydatów, którzy mogą ich zastąpić.

– Sabitzer ostatnio zagrał niesamowicie. Nie da się tego inaczej opisać. Jest to idealny przykład jakościowego zawodnika. Wydaje mi się, że zmiana klubu dużo mu dała. On po prostu rozkwitł i jest coraz lepszy. Wydaje się bardziej pewny siebie w porównaniu do okresu w Bayernie Monachium.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze