sscnapoli.it

Fabrizio Romano: Manu Kone oraz Kim Min Jae na celowniku Manchesteru United

Kubelton Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Włoski guru transferowy, czyli sam Fabrizio Romano poinformował o kolejnych ruchach Manchesteru United na rynku transferowym. “Czerwone Diabły” miały dołączyć do kręgu zainteresowanych klubów Kim Minem Jae, który reprezentuje aktualnie barwy Napoli.

Dużymi krokami zbliżamy się do zakończenia sezonu 2022/23, co przyniesie kolejne letnie okno transferowe. W zespole Manchesteru United aktualnie panują pewne braki kadrowe, a w połączeniu z chęcią pozbycia się kilku zbędnych graczy zapotrzebowanie na zawodników znacznie się zwiększa.

Zdaniem Fabrizio Romano klub z czerwonej strony Manchesteru ma szukać opcji na pozyskanie Manu Kone. Zawodnikiem Borussi Mochengladbach interesować się mają jeszcze PSG oraz Chelsea. Wycenia się, że przenosiny reprezentanta Francji kosztowałyby minimum 50 mln funtów plus bonusy.

21-latek gra jako środkowy pomocnik, lecz potrafi także zagrać jako defensywny i ofensywny pomocnik. W tym sezonie rozegrał łącznie 25 występów w pierwszym zespole, w których zanotował bramkę oraz jedną asystę. Francuz jest zawodnikiem prawo nożnym, a jego wzrost wynosi 1,85 m.

Drugim obserwowanym graczem ma być środkowy defensor Napoli Kim Min Jae. Koreańczyk od samego początku swojej przygody w Neapolu jest bardzo chwalony za swoją grę, więc nic dziwnego, że jego usługami zainteresowanie wyrażają teraz największe marki piłkarskie.

W czerwcu ma dojść do ważnej zmiany w kontrakcie gracza, co mogą wykorzystać większe i bogatsze kluby. W życie wejść ma klauzula wykupu, która na chwilę obecną ma wynieść mniej niż 50 mln euro. Oczywiście Napoli prowadzi rozmowy ze swoim podopiecznym w sprawie nowej umowy, lecz na razie nic z nich nie wyszło.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze