manutd.com

Manchester United zmierzy się z Wrexham AFC w ramach letniego tournée

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Ogłoszono pierwsze letnie spotkanie towarzyskie podopiecznych Erika ten Haga. Zostanie one rozegrane w ramach tournée po Stanach Zjednoczonych. Seniorska drużyna Manchesteru United w San Diego zmierzy się z Wrexham AFC na Snapdragon Stadium. 

Rozegranie spotkania zostało zapowiedziane poprzez krótkie nagranie wideo, w którym wystąpili właściciele walijskiego klubu Ryan Raynolds oraz Rob McElhenney. Aktorzy za pomocą połączenia wideo mieli rozmawiać z sir Alexem Fergusonem, lecz pewien szczegół pokrzyżował ich plany.

Dyrektor sportowy Manchesteru United John Murtough: – Będzie to nasza pierwsza wizyta w San Diego i nie możemy się już doczekać występu przed naszymi amerykańskimi fanami na Snapdragon Stadium. Tournée przedsezonowe są świetną szansą dla naszej perspektywicznej młodzieży do nabycia doświadczenia w środowisku pierwszego zespołu. Zaplanowany mecz z Wrexhamem AFC jest świetnym przykładem.

– Manchester United ma ogromną historię w sprawie promowania młodzieży. Nie będzie to tylko okazja dla Erika ten Haga, lecz również dla naszych amerykańskich fanów do obserwowania rozwoju naszych wychowanków. Miejmy nadzieję, że to właśnie oni będą mogli w przyszłości stwierdzić, że za młodu obserwowali tych zawodników na własnym terenie.

Szkoleniowiec Wrexham AFC Phil Parkinson: – Nie możemy się doczekać, aby zagrać w Stanach Zjednoczonych po raz pierwszy w historii tego klubu. Mecz z Manchesterem United na pewno będzie pamiętnym momentem na Snapdragon Stadium w San Diego.

– Tournée będzie idealną okazją, aby dobrze przygotować się do sezonu 2023/24. Starcie z Manchesterem United będzie niczym starcie o punkty i stanowić będzie dobry test, którego potrzebujemy przed startem kolejnej kampanii.

– Cieszymy się, że możemy powitać amerykańskich fanów w naszej rodzinie. Nie możemy się już doczekać, aby z częścią z nich spotkać się latem w Stanach Zjednoczonych.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze