manutd.com

Paul McGrath: sir Alex Ferguson chciał mi zapłacić za odejście z klubu

, Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Emerytowany defensor Paul McGrath w rozmowie z „The Telegraph” ujawnił powód odejścia z Manchesteru United w przeszłości. Irlandczyk stwierdził, że to sir Alex Ferguson wymusił jego odejście z klubu oraz próbował mu zapłacić za przedwczesne zakończenie kariery.

Historia związana jest z początkami długiej przygody trenerskiej sir Alexa Fergusona w Manchesterze United. Szkot w swoim trzecim sezonie chciał skończyć z nadmiernym spożywaniem alkoholu przez swoich piłkarzy, co miało wiązać się z czystkami w szatni.

Jedną z ofiar tego procesu paść miał Paul McGrath, który łącznie przez siedem sezonów reprezentował barwy „Czerwonych Diabłów”. Emerytowany zawodnik w ostatnim wywiadzie ujawnił, że sir Alex próbował zrobić wszystko, aby ten zakończył karierę lub zmienił barwy.

– Sir Alex przyszedł, kiedyś do mojego pokoju i stwierdził, że chcą, abym zaprzestał gry w piłkę. Po prostu tak powiedział. Dodał, że mogą dać mi 100 tys. funtów za odejście z piłki oraz wyjazd do Irlandii – mówił McGrath dla „The Telegraph”.

– Długo rozmyślałem nad tą ofertą, ponieważ wtedy 100 tys. funtów to była kupa kasy. Rozmawiałem z moimi kolegami Kevinem Moranem oraz Bryanem Robsonem. Stwierdziłem, wtedy, że chcę nadal grać, ponieważ wierzyłem, że mam coś jeszcze do udowodnienia.

– Gordon Taylor pracował wtedy w PFA (związku piłki nożnej) i odbył rozmowę z sir Alexem. Przekazał mu, że nadal będę grać, może mnie wyrzucić, lecz ja i tak zamierzam nadal grać w tym klubie, lub w innym.

Następnie McGrath zdecydował się zmienić klub. Wylądował on w Aston Vilii, gdzie również spędził siedem sezonów. Zdaniem ekspertów to właśnie przygoda w „The Villans” była najlepszym okresem w karierze Irlandczyka, który nie stronił od napojów alkoholowych.

– Wykorzystałem szansę. Pomyślałem, o mój Boże w końcu mogę grać w każdym spotkaniu – dodał.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze