fifa.com

“MEN”: Manchester United otrzyma ogromną premię za udostępnienie piłkarzy reprezentacjom na Mistrzostwa Świata

j.kurek Jakub Kurek
Zmień rozmiar tekstu:

Choć słowa “premia” i “mistrzostwa świata” stojące obok siebie nie kojarzą się Polakom dobrze, to znacznie lepiej może zapatrywać się na to Manchester United. “Czerwone Diabły” za pobyt 15 zawodników w Katarze otrzymały 2,15 miliona funtów, a na kolejnych turniejach gratyfikacja będzie tylko rosła.

Premia wypłacona Manchesterowi United za “wypuszczenie” zawodników na Mistrzostwa Świata w Katarze wynosiła 2,15 miliona funtów. Większe pieniądze otrzymała tylko Chelsea, która zainkasowała 2,32 miliona funtów oraz Manchester City, do którego kieszeni wpłynęło 3,25 miliona funtów.

FIFA płaci klubom za każdy dzień, kiedy piłkarz przebywa na zgrupowaniu reprezentacji. Zatem zwiększenie liczby drużyn, które zagrają na turnieju w USA, Kanadzie i Meksyku spowoduje automatyczną podwyżkę premii.

Jednak to nie jedyny powód zwiększenia premii. FIFA podniosła kwotę, która ma zostać wypłacona klubom niemal dwukrotnie. Wyniesie ona 298,74 miliona funtów, co stanowi znaczny wzrost w porównaniu z tym, co zostało przelane zespołom po mundialu w Katarze (170,58 miliona funtów). Zmiany te stanowią jedno z ustaleń protokołu między FIFA a Europejskim Stowarzyszeniem Klubów (ECA), który został uchwalony na walnym zgromadzeniu w Budapeszcie.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze