manutd.com

Sir Alex Ferguson wyróżniony w Galerii Sław Premier League

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Premier League postanowiła ujawnić kolejne nazwiska wyróżnione w ramach Premier League Hall of Fame. Tym razem wyróżniono dwóch niesamowicie rozpoznawalnych szkoleniowców – sir Alexa Fergusona oraz Arsene Wengera.

Szkocki menedżer spędził 27 lat w Manchesterze United, a w okresie Premier League zespół z czerwonej strony Manchesteru prowadził w aż 810 oficjalnych ligowych spotkaniach. Jego podopiecznym udało się zwyciężyć w 528 starciach, co dało mu 11 nagród najlepszego menedżera sezonu Premier League.

Sir Alex Ferguson: – Jestem niesamowicie zachwycony z pojawienia się w Galerii Sław Premier League. Gdy dostajesz takie wyróżnienie, to wiesz, że to prawdziwy zaszczyt. Jednakże nie chodzi tylko o mnie jako jednostkę. Chodzi o całą moją pracę w Manchesterze United oraz więź, jaką zbudowaliśmy przez te wszystkie lata. Jestem dumny z tego klubu, sztabu szkoleniowego oraz zawodników.

– Moją pracą było odesłanie fanów szczęśliwych do domów. Historia Manchesteru United oraz moje oczekiwania, zaprowadziły mnie do tego miejsca. Musiałem spróbować rozwinąć wszystkich moich podopiecznych zgodnie z moimi oczekiwaniami. Musiałem się upewnić, że jesteśmy w stanie tego dokonać oraz osiągnąć nasze cele.

– Uważam, że Arsene [Wenger] jest wartościowym dodatkiem do tej galerii, gdyż w fantastyczny sposób przebudował Arsenal. Byli godnymi rywalami, oba zespoły chciały wygrać, co motywowało nas nawzajem. Od zakończenia naszych karier razem chodzimy na kolacje w małej knajpce w Szwajcarii. On jest bardzo interesującym człowiekiem i cieszę się z jego towarzystwa, lecz nadal moją pracą jest wybór wina!

Arsene Wenger: – Dzielenie tego świetnego momentu z sir Alexem jest wielkim zaszczytem dla mnie. Niczym bokserzy, walczyliśmy do końca, a długą drogę przeszliśmy wspólnie. Na koniec dnia mamy do siebie wiele szacunku i jest to dobra okazja, aby ponownie się z nim spotkać, zamówić butelkę wina i powspominać nasze wspólne batalie.

Dyrektor Premier League Richard Masters: – Cieszymy się, że możemy powitać naszych pierwszych dwóch menedżerów w Galerii Sław Premier League. Sir Alex Ferguson oraz Arsene Wenger mieli ogromny wpływ na historię piłki nożnej w tym kraju.

– Niepodważanie wypracowali wiele sukcesów dla Manchesteru United oraz Arsenalu. Podnosili standardy i ekscytowali fanów swoją rywalizacją, która decydowała w przypadku 16 tytułów. Dominacja Manchesteru United sir Alexa jest nie do zatarcia, gdyż na 21 sezonów aż 13 razy triumfowali w tych rozgrywkach. Utrzymanie takiej formy przez taki okres pokazuje, że słusznie postrzegany jest przez wielu jako jeden z najlepszych menedżerów w historii.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze