manutd.com

The Athletic: David de Gea odrzucił pierwszą propozycję nowego kontraktu

tomasz.makiej Tomasz Makiej
Zmień rozmiar tekstu:

Obecny kontrakt Davida de Gei wygasa wraz z końcem obecnego sezonu. Manchester United ma opcję przedłużenia umowy o dodatkowy rok,  Jak podaje Laurie Whitwell z The Athletic, Hiszpan odrzucił pierwszą propozycję kontraktu, lecz obie strony spodziewają się, że niebawem osiągną porozumienie.

Od września 2019 roku David de Gea jest najlepiej zarabiającym bramkarzem na świecie — jego pensja wynosi astronomiczne 375 000 funtów tygodniowo. Erik ten Hag chce, aby 32-latek pozostał na Old Trafford na kolejne lata, lecz aby tak się stało, zawodnik musi zgodzić się na obniżkę pensji.

Według The Athletic Manchester United złożył De Gei pierwszą propozycję nowego kontraktu, lecz została ona odrzucona. Hiszpan uważa, że w obecnym sezonie jest  w bardzo wysokiej formie, jest jednym z najważniejszych zawodników w drużynie i chce, aby jego wynagrodzenie to odzwierciedlało. Zarówno klub, jak i De Gea spodziewają się jednak pozytywnego zakończenia rozmów i kwestią czasu jest, aż obie strony dojdą do porozumienia w sprawie pensji. 

Erik ten Hag nie chce sprowadzić na Old Trafford nowego bramkarza, gdyż uważa, że inne pozycje pilniej wymagają wzmocnienia. Holender chcę zakupić latem nowego napastnika, pomocnika i prawego obrońcę, co będzie wymagało znaczących nakładów finansowych i klubu nie będzie stać na transfer klasowego golkipera.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze