manutd.com

Erik ten Hag o sir Alexie Fergusonie: on wiedział, że zespół jest ponad indywidua

Jakub Kurek
Zmień rozmiar tekstu:

Premier League postanowiła ujawnić kolejne nazwiska wyróżnione w ramach Premier League Hall of Fame. Wśród nich znalazł się sir Alex Ferguson i z tej okazji Erik ten Hag zdecydował się udzielić klubowym mediom wywiadu na temat szkockiego, emerytowanego menedżera.

Znając historię Manchesteru United lub czytając biografię sir Alexa Fergusona mogliśmy wielokrotnie natknąć się momenty, kiedy jakiś zawodnik czuł się większy niż klub. W tej sytuacji legendarny trener postępował tylko w jeden sposób – sprzedawał go. Taka sytuacja miała miejsce w przypadku między innymi Cristiano Ronaldo czy Davida Beckhama. Według Erika ten Haga taka umiejętność pożegnania się z piłkarzem w odpowiednim momencie jest jedną z najważniejszych cech kompletnego menedżera.

– Potrafił wyciągnąć najlepsze cechy z każdego zawodnika, tak jak w przypadku Eric’a Cantona czy Wayne’a Rooney’a. Jego najważniejszą cechą była zawsze dbałość o drużynę, która była ważniejsza od każdego indywidualnego gracza. To trudne zadanie, aby skonstruować zwycięski zespół. Sir Alex zrobił to wiele razy w ciągu 26 lat! – stwierdził Erik ten Hag.

– Czujesz to [wpływ byłego menedżera na klub]  każdego dnia, ponieważ sir Alex Ferguson zostawił dziedzictwo, a Manchester United to właśnie on. Ustanowił najwyższe standardy, wartości i przyniósł zwycięskie podejście. Wszystko to zbudował w klubie. Teraz musisz to wszystko spełnić, jeśli chcesz grać lub pracować w tym miejscu – powiedział obecny trener Czerwonych Diabłów.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze