manutd.com

Harry Maguire: nie muszę nic nikomu udowadniać. W poprzednim sezonie nie tylko ja zawiniłem

redakcja Redakcja ManUtd.pl
Zmień rozmiar tekstu:

Harry Maguire podczas zgrupowania reprezentacji Anglii udzielił “The Sun” ciekawego wywiadu. Powiedział w nim, że nie pamięta meczu, który przegrał Manchesterowi United oraz stwierdził, że nie musi nic nikomu udowadniać.

30-letni obrońca ma problemy, by w tym sezonie wywalczyć sobie miejsce w wyjściowej jedenastce. Podstawowym duetem defensorów u Erika ten Haga są Raphael Varane oraz Lisandro Martinez. We wszystkich rozgrywkach Maguire zanotował tylko 12 występów od pierwszej minuty.

Kapitan Manchesteru United wciąż może jednak liczyć na zaufanie Garetha Southgate’a, który konsekwentnie stawia na jego umiejętności. Anglik rozegrał 180 minut w eliminacyjnych meczach przeciwko reprezentacji Włoch i Ukrainy. “Synowie Albionu” stracili w tych meczach jednego gola.

W rozmowie z “The Sun” Maguire broni swojej formy i mówi, że “Czerwone Diabły” nie przegrały z nim w składzie ani jednego spotkania od porażki 0:1 z Realem Sociedad we wrześniu minionego roku.

– W tym sezonie nie gram tyle, ile bym chciał. Ale czuję, że w tym roku znajduję się w dobrej formie. Wiem, że ludzie wytykają mi brak gry, ale kiedy pojawiałem się na murawie, to w moich ostatnich ośmiu lub dziewięciu startach dla Manchesteru United, wszystkie mecze wygraliśmy.

– Nie pamiętam, bym przegrał klubowi jakiś mecz. Zdarzyło się to chyba w trzecim tygodniu sezonu.

– Wciąż mam wpływ na ten klub. To oczywiste, że kocham grać dla mojego kraju. Rozegrałem w reprezentacji ponad 50 spotkań i czuję, że nigdy nie zawiodłem.

Maguire został również zapytany, czy czuje się odpowiednio doceniany w tym sezonie: – W reprezentacji tak. Ostatni sezon w klubie był bardzo trudny, ale pokazałem Garethowi Southgate’owi, że się nie pomylił, a przecież ma szeroki wachlarz wyboru środkowych obrońców.

– Mamy wielu utalentowanych defensorów, a zawsze stawia na mnie, gdy jestem zdrowy. Możecie zapytać pozostałych członków reprezentacji, co wnoszę do tego zespołu.

– Mam 30 lat i nie muszę nikomu nic udowadniać na tym poziomie. Powtórzę: zaliczyłem 50 występów dla reprezentacji i jestem najskuteczniejszym obrońcą w historii kraju. Rozegrałem ponad 200 spotkań w Manchesterze United, noszę opaskę kapitańską od trzech lat. Zdaję sobie sprawę, że jako kapitan muszę mierzyć się z największą krytyką.

– W minionym sezonie nie grałem dobrze, ale to samo można powiedzieć o wszystkich innych piłkarzach. Nie tylko ja zawiniłem – skwitował Maguire.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze