manutd.com

Sytuacja kadrowa przed meczem z Newcastle. Anthony Martial i Christian Eriksen wznowili treningi

Tomasz Pasternak
Zmień rozmiar tekstu:

Erik ten Hag, menedżer Manchesteru United, podzielił się najnowszymi informacjami na temat stanu zdrowia jego podopiecznych, w związku z niedzielnym pojedynkiem z Newcastle United w ramach 29. kolejki Premier League.

Nie jest tajemnicą, że w związku z aż czteromeczowym zawieszeniem Brazylijczyka Casemiro oraz długotrwałymi kontuzjami Christiana Eriksena i Donny’ego van de Beeka, możliwość rotacji graczami z linii pomocy “Czerwonych Diabłów” została ograniczona do minimum.

Ponadto, niepokojące wiadomości napływały ze zgrupowania reprezentacji Austrii, bowiem urazu miał nabawić się Marcel Sabitzer, będący ostatnio w bardzo dobrej dyspozycji. Ten Hag uspokoił jednak sytuację, przyznając, że jego podopieczni powrócili z przerwy na mecze międzynarodowe wolni od nowych kontuzji, a dodatkowo poprawił się stan zdrowia napastników: Marcusa Rashforda i Anthony’ego Martiala.

Pytany o to, czy najskuteczniejszy obecnie gracz Manchesteru United, wycofany ze spotkań reprezentacji Anglii przeciwko Włochom i Ukrainie, będzie gotowy na mecz na St James’ Park, menedżer odpowiedział: – Myślę, że tak. Powrócił do treningów raz z resztą drużyny w piątek, dlatego pozytywnie zapatrujemy się na to czy będzie dostępny w niedzielę. Jesteśmy oczywiście z tego powodu szczęśliwi, gdyż to dla nas bardzo ważny gracz.

– Sytuacja jest całkiem optymistyczna w przypadku wszystkich piłkarzy – kontynuował Erik ten Hag w wywiadzie dla klubowej stacji MUTV. – Christian Eriksen wrócił na boisko. Nie bierze jeszcze udziału w treningach grupowych, ale spodziewam się, że w kolejnym tygodniu lub tygodniach to nastąpi i ponownie będzie do naszej pełnej dyspozycji.

– Wszyscy wiemy jak duży wpływ Christian Eriksen ma na naszą grę, ale także inni, jak Anthony Martial, powracają do treningów z resztą drużyny. Na szczęście nie odnotowaliśmy dodatkowych urazów po powrocie z reprezentacji. Dla menedżera zawsze istnieje pewna obawa, w jakiej kondycji wrócą do ciebie twoi podopieczni, zwłaszcza na obecnym, końcowym etapie sezonu.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze