manutd.com

Diogo Dalot po meczu z Newcastle United: zabrakło nam cierpliwości oraz pragnienia zwycięstwa

, Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United przegrał 0:2 z Newcastle United po fatalnym występie całego zespołu. Pomeczowego wywiadu udzielił prawy defensor „Czerwonych Diabłów” Diogo Dalot. Portugalczyk w swojej wypowiedzi podkreślił, że podopiecznym Erika ten Haga brakowało przede wszystkim spójności.

Dalot zagrał od pierwszych minut w przegranym starciu ze „Srokami”. Drugi prawy defensor Aaron Wan-Bissaka w ostatnim momencie wypadł z kadry meczowej ze względu na chorobę.

– Jesteśmy zawiedzeni, to jest idealny dobór słów. Chcieliśmy dzisiaj wyjść na boisko i po prostu wypełnić nasze zadania. Uważam, że spróbowaliśmy. Próbowaliśmy szukać wolnych przestrzeni – mówił po porażce Diogo Dalot dla MUTV.

– Wiedzieliśmy, że rywale będą chcieli ostro presować. Nawet pomimo tego próbowaliśmy grać dalej i szukaliśmy wolnych przestrzeni. Mogliśmy być bardziej cierpliwi, szczególnie w ostatniej tercji. Po prostu w ostatniej tercji mogliśmy utrzymać się przy piłce oraz szukać przestrzeni, aby stworzyć więcej okazji.

– Wydaje mi się, że chodzi o całość, powinniśmy pokazać, że chcemy wygrać. W tym marzeniu powinniśmy chcieć ich pokonać, w każdym starciu, w każdym pojedynku. Nasi rywale chcieli tego bardziej i to zdecydowało dzisiaj. Coś takiego nie powinno mieć miejsca.

– Jeśli chcesz walczyć o więcej, jeśli chcesz walczyć w Premier League, to musisz być spójny w tym, co robisz. Powinniśmy wyjść na boisko, zdominować grę, utrzymać kontrolę oraz stworzyć więcej okazji niż rywale. Wiedzieliśmy, że będzie intensywnie. Wiedzieliśmy, że będą presować, lecz powinniśmy ich złamać. Musimy być spójni.

– Tak, zdawaliśmy sobie sprawę, że będzie to bitwa, lecz byliśmy skupieni tylko na sobie. Wiemy, że to nasza wina. Jeśli kontrolowalibyśmy grę i zagrali tak dobrze, jak wcześniej, to najpewniej wygralibyśmy. To jest nasz cel. Myślę, że ponieśliśmy dzisiaj konsekwencje. Teraz musimy pokazać na boisku w środę na, co nas stać.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze