Sytuacja kadrowa przed meczem z Brentford

Jakub Brzyski

Podopieczni Erika ten Haga przygotowują się do kolejnego ligowego meczu, w którym staną przed okazją do odkupienia się w oczach fanów. Na moment pisania tekstu żaden kontuzjowany zawodnik nie wrócił do treningów po odniesionym urazie.

„Czerwone Diabły” przegrały na wyjeździe z Newcastle United 0:2 w fatalnym stylu. Jedną z nielicznych okazji bramkowych tego dnia wypracował Anthony Martial, który pojawił się w drugiej połowie w roli zmiennika. Wcześniej gracz pauzował ze względu na kontuzję.

Casemiro pozostaje niedostępny, gdyż nadal jest zawieszony w krajowych rozgrywkach. Innymi brakami w środku pola są nieobecności Donny’ego van de Beeka oraz Christiana Eriksena. Holender nie zagra do końca sezonu, a Duńczyk wkrótce może wrócić do gry, gdy tylko zaliczy proces rehabilitacji.

W przegranym starciu od pierwszych minut w środku pola zagrali Marcel Sabitzer oraz Scott McTominay. Natomiast w drugiej połowie pojawił się Fred. Co do zmian w tym starciu z ławki weszli także Jadon Sancho, Victor Lindelof oraz Facundo Pellistri.

Niewiadoma jest sytuacja Aarona Wan-Bissaki, który niespodziewanie wypadł w ostatnim momencie z kadry meczowej. Erik ten Hag w przedmeczowym wywiadzie ujawnił, że defensor jest chory. Nieujawniona choroba miała doskwierać graczowi przez całą noc poprzedzającą mecz, a z rana jego stan miał się tylko pogorszyć.

W następnych tygodniach nie zobaczymy również Alejandro Garnacho oraz Toma Heatona. W sprawie Argentyńczyka nie ujawniono jeszcze konkretnych diagnoz oraz rokowań. Natomiast Anglik najwcześniej ma wrócić do treningów za kilka tygodni.