manutd.com

Sir Alex Ferguson otrzyma medal, który umknął mu podczas kariery trenerskiej

Jakub Solosz
Zmień rozmiar tekstu:

Legenda Manchesteru United, Sir Alex Ferguson, w końcu otrzyma medal, który umknął mu podczas swojej bogatej kariery trenerskiej. Symbol zostanie wręczony szkockiemu trenerowi podczas ceremonii w Pittodrie 12 maja.

W 1983 roku, prowadząc Aberdeen, Ferguson odniósł znaczący sukces, pokonując Real Madryt w finale Pucharu Zdobywców Pucharów w Göteborgu. Niestety, ówczesne przepisy UEFA nie przewidywały medali dla szkoleniowców. Szkocki trener nie otrzymał więc swojego zasłużonego wyróżnienia.

Aktualnie Sir Alex Ferguson otrzyma jeden z sześciu dodatkowych medali, które zostaną wręczone podczas ceremonii w Pittodrie 12 maja. Wraz z nim rodzina Donald zostanie uhonorowana za pracę byłego dyrektora oraz jego ojca i zmarłego przewodniczącego Dicka Donalda.

Bogata kariera Fergusona

W swojej długiej i pełnej sukcesów karierze trenerskiej Sir Alex Ferguson zdobył wiele trofeów. W Aberdeen, oprócz Pucharu Zdobywców Pucharów, zdobył trzy tytuły mistrza Szkocji, cztery Puchary Szkocji, Puchar Ligi Szkockiej i Superpuchar Europy.

Natomiast jako trener Manchesteru United, Ferguson zdobył 13 tytułów. W zeszłym roku, na cześć osiągnięć Fergusona, odsłonięto pomnik przed stadionem Aberdeen w Pittodrie. Uhonorowanie trenera medalem, którego zabrakło w jego imponującej kolekcji, stanowi kolejne wyraz uznania dla jego pracy i dokonań w świecie piłki nożnej.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze